IPB

Sveikas, svety! ( Prisijungti | Užsiregistruoti )

3 Puslapiai: V < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Turgelio diskusijos
Animagne
rašyti 2015-02-06 16:24
Parašyta: #61

Grupė: Nariai
Iš kur: Vilnius

Mano variantas siūlytas išspręsti problemas buvo įvesti trumpą defaultą pratęsti aktyvioms kortoms, kad neiškiltų tokių nesusipratimų (toks pat kaip blasto aukcione buvo ir prieš kelis mėnesius panašus jeigu gerai pamenu). Jeigu pardavėjas to nenori - gali tai parašyti (kitaip sakant padaryti tiesiog opt out, o ne opt in, tą ką ir taip dauguma pardavėjų daro, netgi patarimas blastui buvo prirašyti tai, ką ir taip visi daro, tai gal tiesiog reikia rašyti jei yra daroma kitaip?)

Grįžtant prie pirmo pavyzdžio (kurio aš nesiūliau, bet kaip pavyzdį paėmiau "naujoviškai" veikiantį šiuo metu aukcioną), ilgesnis pratęsimas po bido pagreitina aukcionus ypač palyginus su kitais ilgesniais aukcionais. Visos kortos, už kurias buvo bent vieną kartą bidinta Akral aukcione, truko tik iki savaitės (nelabai skaičiavau, bet average netgi mažiau už 4 dienas ir tai vien dėl žemesnių už startinę kainą pasiūlymų, nes vienintelis realiai aktyvus counterbidinimas baigėsi AW). Žiūrint iš matematinės pusės, 4 dienos aukcijonui yra žymiai greičiau nei kokios 2 savaitės, kurios dažniausiai skiriamos įprastiniams aukcionams ("shopų" baigiančių aukcionus ketvirtadienį neskaičiuoju, nes nėra aišku, kaip iš tikrųjų būtų patogiau, neišbandžius tokios sistemos). Niekas tokio varianto neverstų by default daryti, bet galima susimąstyti ar nebūtų iš tikrųjų patogiau. Bet kuriuo atveju: neužtenka duomenų visiškai nurašyti tokį formatą smile.gif.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Darlkind
rašyti 2015-02-06 16:48
Parašyta: #62

baddecks.player

Grupė: Turgelio prižiūrėtojai

QUOTE(Animagne @ 2015-02-06 16:24) *

Mano variantas siūlytas išspręsti problemas buvo įvesti trumpą defaultą pratęsti aktyvioms kortoms, kad neiškiltų tokių nesusipratimų (toks pat kaip blasto aukcione buvo ir prieš kelis mėnesius panašus jeigu gerai pamenu). Jeigu pardavėjas to nenori - gali tai parašyti (kitaip sakant padaryti tiesiog opt out, o ne opt in, tą ką ir taip dauguma pardavėjų daro, netgi patarimas blastui buvo prirašyti tai, ką ir taip visi daro, tai gal tiesiog reikia rašyti jei yra daroma kitaip?)
You see, problema yra tame, kad žmonės tiesiog nežino/tingi/nepagalvoja apie tai. Taip sakant, jei jau pardavėjas nesugeba prisirašyti "+ Y min po paskutinio bido", tai tikrai nesugebės pasirašyti "+ Y min nuo paskutinio bido taisyklė negalioja" smile.gif . Kaip jau sakaiu, trumpas pratesimas aktyvioms kortoms defaultu yra ok tik tuo atveju, jei visi apie tai žino ir to laikosi. Deja, taip nėra.

QUOTE(Animagne @ 2015-02-06 16:24) *
Grįžtant prie pirmo pavyzdžio (kurio aš nesiūliau, bet kaip pavyzdį paėmiau "naujoviškai" veikiantį šiuo metu aukcioną), ilgesnis pratęsimas po bido pagreitina aukcionus ypač palyginus su kitais ilgesniais aukcionais. Visos kortos, už kurias buvo bent vieną kartą bidinta Akral aukcione, truko tik iki savaitės (nelabai skaičiavau, bet average netgi mažiau už 4 dienas ir tai vien dėl žemesnių už startinę kainą pasiūlymų, nes vienintelis realiai aktyvus counterbidinimas baigėsi AW). Žiūrint iš matematinės pusės, 4 dienos aukcijonui yra žymiai greičiau nei kokios 2 savaitės, kurios dažniausiai skiriamos įprastiniams aukcionams ("shopų" baigiančių aukcionus ketvirtadienį neskaičiuoju, nes nėra aišku, kaip iš tikrųjų būtų patogiau, neišbandžius tokios sistemos). Niekas tokio varianto neverstų by default daryti, bet galima susimąstyti ar nebūtų iš tikrųjų patogiau. Bet kuriuo atveju: neužtenka duomenų visiškai nurašyti tokį formatą smile.gif.
Man atrodo tu painioji "pasibaigė aukcionas" ir "pirkėjas gavo kortas" terminus. Kiek iš dalyvavusių Akralio aukcione jau gavo kortas? Ar tokių iš vis buvo? Ar aukcionas kortai baigiasi rytoj/poryt/už savaitės visiškai nesvarbu jei jas atsiimti galėsi tik tą kitą savaitę. Taip kad nei greitumo nei pelningumo aš čia neįžiūriu. Svarbiau yra ne kada tu korta "oficialiai laimėjai", bet kada apturėjai galimybę ją gauti į rankas.
Also, 1 week < 2 weeks, duh. Čia net ne argumentas.

EDIT: pažiūrėjau Akralio aukcioną ir paaiškėjo kad jis siunčia paštu/atiduoda gyvai susitikus mieste. Tokiu atveju gal ir taip - atsiranda galimybė kortas gauti greičiau, BET čia įtakos tam turi ne jo aukciono struktūra, o galimybė kortas atsiimti ~"on the spot". Tai tikrai nėra plačiai praktikuojamas (ir juo labiau itin patogus) variantas, tuo pačiu - nėra tai ir tikslingas argumentas.

Šią žinutę keitė Darlkind, 2015-02-06 16:55

--------------------
+Quote Post
Animagne
rašyti 2015-02-06 17:08
Parašyta: #63

Atsiėmimas kortų yra kitas klausimas. Čia, kaip jau buvo minėta, įprastuose daugiau ar mažiau vienkartiniuose aukcionuose (ar būtų su pratęsimu ar ne, vėl atmetu tas nuolatines parduotuves) atsiėmimas dažnai gali užtrukti. Kad ir šią savaitę: pats atsiėmiau vieną aukcioną viduryje miesto, ir dabar tikiuosi per fnm atsiimti 2 savaičių, 1 savaitės ir vakarykščio aukciono laimėjimus. Bet kuriuo atveju, derinama kaip patogiau atsiimti kiekvienai pusei ir tas derinimas dažniausiai prasideda tik oficialiai laimėjus aukcioną. Taip, jeigu naudojami kurjeriai ar atsiėmimas vyksta tik tam tikrą konkrečią dieną - tokia sistema gali būti problematiškesnė, bet siunčiant paštu ar atsiimant mieste / per renginį sutartą po aukciono bus patogiau su lankstesne sistema. Mano pasiūlymas yra tiesiog žmonėms pabandyti, ypač tiems kurie lankosi dažniau renginiuose ir surinkti daugiau duomenų ar veikia tokia sistema.

Šią žinutę keitė Animagne, 2015-02-06 17:08
+Quote Post
Darlkind
rašyti 2015-02-06 17:19
Parašyta: #64

baddecks.player

QUOTE(Animagne @ 2015-02-06 17:08) *

Atsiėmimas kortų yra kitas klausimas. Čia, kaip jau buvo minėta, įprastuose daugiau ar mažiau vienkartiniuose aukcionuose (ar būtų su pratęsimu ar ne, vėl atmetu tas nuolatines parduotuves) atsiėmimas dažnai gali užtrukti. Kad ir šią savaitę: pats atsiėmiau vieną aukcioną viduryje miesto, ir dabar tikiuosi per fnm atsiimti 2 savaičių, 1 savaitės ir vakarykščio aukciono laimėjimus. Bet kuriuo atveju, derinama kaip patogiau atsiimti kiekvienai pusei ir tas derinimas dažniausiai prasideda tik oficialiai laimėjus aukcioną. Taip, jeigu naudojami kurjeriai ar atsiėmimas vyksta tik tam tikrą konkrečią dieną - tokia sistema gali būti problematiškesnė, bet siunčiant paštu ar atsiimant mieste / per renginį sutartą po aukciono bus patogiau su lankstesne sistema. Mano pasiūlymas yra tiesiog žmonėms pabandyti, ypač tiems kurie lankosi dažniau renginiuose ir surinkti daugiau duomenų ar veikia tokia sistema.
QUOTE(Darlkind @ 2015-02-06 16:48) *
EDIT: pažiūrėjau Akralio aukcioną ir paaiškėjo kad jis siunčia paštu/atiduoda gyvai susitikus mieste. Tokiu atveju gal ir taip - atsiranda galimybė kortas gauti greičiau, BET čia įtakos tam turi ne jo aukciono struktūra, o galimybė kortas atsiimti ~"on the spot". Tai tikrai nėra plačiai praktikuojamas (ir juo labiau itin patogus) variantas, tuo pačiu - nėra tai ir tikslingas argumentas.
buvau paredagavęs žinutę tad nepamatei. Siuntimas pardavėjui/pirkėjui kainuoja pinigus, gaišti laiką kad "susitikti kažkur mieste" irgi nėra patogu. Vienas dalykas yra kai pirkai tik vieną brangią kortą, o kitas - kai pirkai/pardavei iš kelių žmonių ir kortos nėra tokios brangios. Patirties turiu ir su vienu, ir su kitu, ir "masinis" reikalų susitvarkymas turnyrų metu yra visapusiškai patogesnis. Patikėk, susigaudyti į turnyrus nevaikštančius žmones dėl kelis litus kainuojančių kortų yra LABAI didelė problema, susivedanti į tai, kad tokiuose aukcionuose paprastai net nebidini ir ieškai kitur.

--------------------
+Quote Post
Herbas
rašyti 2015-02-06 17:34
Parašyta: #65

QUOTE(Darlkind @ 2015-02-06 15:40) *

Pradžiai - yes, "last-minute bidding" sucks. Deja, tai visiškai legaliai sutelpa į sistemą - taip sakant, sistemos bug'as. Kaip su tuo tvarkytis - daryti "defaultą"? - pasakysiu taip, yra žmonių kurie forume sėdi virš metų ir vistiek nėra įsisavinę net paprasčiausių "basic" aukcionų taisyklių. Kažkokių tai "advanced" taisyklių praktikavimas atneš tik krūvą nesusipratimų, ypatingai tarp naujokų (su jais ir taip karts nuo karto būna problemų, net pabidinęs AW ir tai nevisada gausi kortą - gali net neaiškinti kad yra tokio ar anokios taisyklės).

Tai mano paskutiniam variante niekam nieko atsiminti ar nepamiršti nereikia. Įvyksta paskutinės minutės kontrapasiūlymas, o kitas pirkėjas nespėja atsakyti per 15-30 min dėl kokių nors priežasčių, bet padaro tą po kelių valandų (tarkim, iš ryto) pabaksnodamas į šitą aptariamą galimą išimtį.

Asmeniškai, aš būčiau ~15-30min tokio defaulto įvedimą, bet ne daugiau (valandiniai atidėjimai sukelia kitas problemas, o kas bus skaičiavimus ištempus iki 12/24h jau sakiau). Deja, tokio pakeitimo žala kogero viršytų naudą.

Tai palieka pradinę problemą, kad turi budėti per aukcionų pabaigas. Dalyvavau dviejų savaičių trukmės aukcione, mano bidas kabojo dvi savaites, bet realiai aukcionas dėl kortos "vyko" tik 1 minutę (nu ir 30 minučių pratęsimas). Tai leisk paklausti, kokia prasmė iš tų dviejų savaičių? Jeigu antras pirkėjas tikrai tik paskutinę valandą sugalvojo pirkti kortą, tai gal jis jau nemirs blogiausiu atveju dieną ar dvi palaukti galimų kontrabidų? O jeigu paskutinę minutę sugalvoji, kad kortos reikia, ir dar reikia jos RYTOJ, tai tam yra AW. Manau, kad tokiam mokėti AW yra daug labiau teisinga, negu man dabar dėl visa ko užmetinėti ant visų dominančių kortų AW kainas, nes kas ten žino, ar kas nors nenugvelbinės ją paskutinę minutę.

Kitas dalykas - asmuo gali pasidaryti savo aukcioną kaip nori (kol viskas sutelpa į pagrindines aukcionų taisykles), tačiau negali keisti aukciono sąlygų kažkam pabidinus. Toks "noriu", "nenoriu" arba "o gal jau ir pakaks" yra net nesvarstomas - tai yra visiškas kuriozas, nes yra nusispjaunama ant pirkėjų, jų vilčių ir siekių.

Jo, mano siūlomame variante "nusispjaunama" ant last-minute biderio vilčių, kaip gaila sad.gif Nu o jei rimtai, kas čia nukenčia? Jeigu tu darai reguliarų on-going aukcioną su FNM deadline'ais ir tau netinka, kad kažkas pabidino daugiau už tavo kortą, tai nepriimi "pavėluoto" siūlymo (pavėluotas kabutėse tik dėl to, jog tas pavėlavimas yra sukeltas kito pirkėjo vėlyvo bido).
+Quote Post
Darlkind
rašyti 2015-02-06 20:26
Parašyta: #66

baddecks.player

ot: Herbai, kuo toliau, tuo man labiau atrodo kad tu tiesiog "nuoširdžiai trollini" rolleyes.gif . Vis man neina suvokti tavo pasiūlymų (ne tik šio vieno) teigiamo poveikio ir prasmės...
QUOTE(Herbas @ 2015-02-06 17:34) *
Tai mano paskutiniam variante niekam nieko atsiminti ar nepamiršti nereikia. Įvyksta paskutinės minutės kontrapasiūlymas, o kitas pirkėjas nespėja atsakyti per 15-30 min dėl kokių nors priežasčių, bet padaro tą po kelių valandų (tarkim, iš ryto) pabaksnodamas į šitą aptariamą galimą išimtį.
Ok, aš jau pradedu mėtytis - tu nori, kad:
"būtų įvesta default'inė taisyklė, kad nepaskelbus "+ Xmin nuo paskutinio bido" aukcione galiotų "bidinimo laikotarpis kiekvienai individualiai kortai pratęsiamas +12h nuo paskutinio bido"."?

Tai palieka pradinę problemą, kad turi budėti per aukcionų pabaigas. Dalyvavau dviejų savaičių trukmės aukcione, mano bidas kabojo dvi savaites, bet realiai aukcionas dėl kortos "vyko" tik 1 minutę (nu ir 30 minučių pratęsimas). Tai leisk paklausti, kokia prasmė iš tų dviejų savaičių? Jeigu antras pirkėjas tikrai tik paskutinę valandą sugalvojo pirkti kortą, tai gal jis jau nemirs blogiausiu atveju dieną ar dvi palaukti galimų kontrabidų? O jeigu paskutinę minutę sugalvoji, kad kortos reikia, ir dar reikia jos RYTOJ, tai tam yra AW. Manau, kad tokiam mokėti AW yra daug labiau teisinga, negu man dabar dėl visa ko užmetinėti ant visų dominančių kortų AW kainas, nes kas ten žino, ar kas nors nenugvelbinės ją paskutinę minutę.
Kokia nauda - 1)pirkėjai turi daugiau laiko pastebėti temą (vienadienius aukcionus tikrai nevisi pastebėtų); 2)pardavėjas taip įprasmina laiką nuo kada jis parengė aukcioną iki kada galės perduoti kortas. Come'on, it's not so difficult to understand... Dėl pabaigos - na taip, visur ir visada taip buvo, yra ir bus, kad aukcionų svarbiausia ir viską nulemianti dalis yra jų galas. Visiems neįtiksi, tai nėra idealu, bet, bent jau mano galva, pakankamai gerai. Tačiau bidinimas normaliai (ty nelaukiant paskutinės dienos) duoda ir pliusų - bidini ramiai, nesijaudindamas išsiaiškini reikalus su kitais normaliais bidintojais, gauni teisę bidinti mažiausią possible kainą (jei pvz 1Eu tinka tiek A, tiuek ir B pirkėjui, o jau 2Eu netinka nėvienam), etc. Visos problemos kyla TIK iš paskutinės minutės bidintojų. Tolesnė tavo posto ištraukos dalis skirta išsidirbinėjimui iš jų nacionalinių bidinimo ypatumų, tad net nekomentuosiu.

Jo, mano siūlomame variante "nusispjaunama" ant last-minute biderio vilčių, kaip gaila sad.gif Nu o jei rimtai, kas čia nukenčia? Jeigu tu darai reguliarų on-going aukcioną su FNM deadline'ais ir tau netinka, kad kažkas pabidino daugiau už tavo kortą, tai nepriimi "pavėluoto" siūlymo (pavėluotas kabutėse tik dėl to, jog tas pavėlavimas yra sukeltas kito pirkėjo vėlyvo bido).
Blogiečiai gi irgi žmonės... Nu o jei rimtai, tai tu čystas trolis. "Let's use rules, but let's also break them occasionally"...

Šią žinutę keitė Darlkind, 2015-02-06 20:26

--------------------
+Quote Post
Herbas
rašyti 2015-02-07 16:58
Parašyta: #67

Aš diskusijos eigoje koregavau savo pasiūlymą atsižvelgdamas į tavo pastabas. Dėl to mano paskutiniai postai yra kažkiek kitokie nei pirminiai. Parašysiu darsyk savo dabartinį siūlomą variantą: jeigu korta yra overbidinama ant paskutinių minučių ar apskritai valandų, leiskime kitam pirkėjui pateikti atsakantį kontrabidą per X valandų, JEIGU pardavėjas neprieštarauja.

Aš nesiūlau laužyti jokių taisyklių, aš bandau pasiūlyti vieną taisyklių patobulinimą. Kur tu matai "break them occasionally"?

Toliau, surašei visus normalius ilgų aukcionų privalumus ir galiausiai parašai "Visos problemos kyla TIK iš paskutinės minutės bidintojų". Na tai aš ir siūlau galimą sprendimą. Kas mano siūlomame variante nukenčia? Aš matau tik vieną "nukentėjusią" pusę - last-minute biderius. Ar tu tikrai nori verčiau jų pusėn stoti negu normalių bidintojų pusėn, kurie dalyvauja normaliame aukciono procese (t.y. duoda daugiausiai iš visų dalyvių už parduodamą kortą)?

Pirminiame mano siūlyme buvo nepalankių sąlygų pardavėjams tam tikrais atvejais ir aš juos eliminuoju palikdamas galutinį apsisprendimą dėl pavėluoto bido pačiam pardavėjui. Aš asmeniškai tikrai nemanau, kad aukcionai užsitemps dėl papildomų 12-24h termino davimo, nes elementariai bus panaikintas vėlyvo bidinimo pranašumas, tad nebebus prasmės bidinti ypač vėlai.

Šią žinutę keitė Herbas, 2015-02-07 16:59
+Quote Post
Darlkind
rašyti 2018-03-30 11:24
Parašyta: #68

baddecks.player

Grįžtant prie to, kad kiti pardavimų skiltį prižiūrintys asmenys arba apleido MtG arba laiko forumą atgyvena ir juo nesinaudoja, o ir aš pats čia retokai beužsuku, šioks toks announcmentas:

Anksčiau, kol buvo daug žmonių, kildavo daug ir ginčų/nesusipratimų, tad buvo enforcinamos šiokios tokios aukcionų skilties taisyklės. Dabar, however, nebėra nei aukcionų, nei tų nesusipratimų, tad manau reikia paimti iš FB pavyzdį (kur jokių taisyklių nėra ir viskas einas lyg per sviestą) ir nutraukti taisyklių enforcinimą turgelio skiltyje - palikti viską patiems pardavėjams ir pirkėjams tarpusavy išsiaiškinti (bent jau kol forumas yra tokioje padėtyje kokioje jis yra dabar). Iš esmės niekas nesikeičia, nes tų taisyklių jau kuris laikas niekas ir taip neenforcino, tiesiog oficialiau pranešu kad "parduodu X ir Y" yra acceptable pardavimų skilties formatas prie kurio nesikabinėsiu ir neprašysiu papildyti sąlygomis ir kita informacija.

--------------------
+Quote Post

3 Puslapiai: V < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
Nariai skaitantys šią temą: 2. (svečių: 2, užsislaptinusių narių: 0)
0 nariai:

- Lo-Fi Versija Dabar yra: 2020-06-03 04:06

Į viršų