IPB

Sveikas, svety! ( Prisijungti | Užsiregistruoti )

2 Puslapiai: V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [Deck] Jund
sielagaudys
rašyti 2013-02-23 17:05
Parašyta: #1

The Banbringer

Grupė: Moderatoriai
Iš kur: Vilnius

Valdas Kalvis, 2012-03-23 GPT Utrecht, I vieta
Jund Superfriends

Lands
4 Verdant Catacombs€$
4 Marsh Flats€$
2 Overgrown Tomb€$
1 Blood Crypt€$
1 Stomping Ground€$
4 Blackcleave Cliffs€$
3 Raging Ravine€$
2 Treetop Village€$
2 Swamp€$
1 Forest€$
Creatures:
4 Deathrite Shaman€$
4 Tarmogoyf€$
4 Dark Confidant€$
3 Kitchen Finks€$
Removal:
4 Lightning Bolt€$
1 Darkblast€$
2 Abrupt Decay€$
1 Terminate€$
1 Maelstrom Pulse€$
Discard:
4 Inquisition of Kozilek€$
2 Thoughtseize€$
Superfriends:
3 Liliana of the Veil€$
3 Garruk Relentless€$

SB nuolat kintantis, most relevant cards šitam evente:
2 Obstinate Baloth€$
1 Batterskull€$

Laimėjau prieš Boros 2-0, UWR kontrolę 2-0, pralošiau Boros 1-2, laimėjau prieš monoR goblinus 2-0, top8 vėl prieš monoR goblinus 2-1, Teachings 2-0 ir Boros 2-0.

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
Anot Alekso (2016), „The only thing I'm obssesed with more than deck pimping is my dog.“
Level 2 Judge. Want to become a Judge? Have any MtG/tournament-related questions? Don't hesitate to message me!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Domantas
rašyti 2013-02-23 17:16
Parašyta: #2

Juokingas mūsų metageimas biggrin.gif
Kaip Garrukai šitam deke? One-ofinis Darkblast€$as veikia, gal verta daugiau įsimest? IoK dažnai atlikdavo savo darbą, ar buvo atvejų, kai norėjosi Thoughtseize€$?

Šią žinutę keitė Domantas, 2015-08-06 21:36

--------------------
Punishing Jund | Turgelis
The variety in Legacy is a variety of strategy. These Legacy decks play differently, not because of the cards you are using, but because of the thought process and lines of play that make each of them effective. - Taldier (MTGS)
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-02-23 17:42
Parašyta: #3

The Banbringer

Garrukai man labai patiko. Žinoma, kartais norėjosi huntmasterių (dėl lifegaino - čia metageimo ypatybės), kartais olivijų, bet šiaip jais tikrai nesiskundžiu, korta dažniausiai padaro minimum tiek, kiek huntmasteris (palieka vilką ir suvalgo removalą), bet gali padaryti daug daugiau, ir tam nereikia savęs riboti nuo spellų žaidimo ar pan.
Darkblastas gerai, bet daugiau nenoriu - tiesiog yra matchupų, kur jis miręs.
Kartais norėjosi TS, bet IoK daugiau žaidžiu būtent dėl mūsų metageimo raudonumo. Jei metageimas pasislinks tolyn nuo aggro - tada galima bus svarstyt.

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
Anot Alekso (2016), „The only thing I'm obssesed with more than deck pimping is my dog.“
Level 2 Judge. Want to become a Judge? Have any MtG/tournament-related questions? Don't hesitate to message me!
+Quote Post
Domantas
rašyti 2013-02-23 17:55
Parašyta: #4

Gal teko aktyvuoti neo-overruną? biggrin.gif

Man Huntmasteris atrodo šiek tiek geriau, nes nevisad reikia kažko nežaisti, kad flipinti, mat gana greitai išsimėtai ranką arba gali prapult su manlandu ir nieko necastint, bet to ir be flipo Huntmasteris pakankamai gerai atrodo. Taip pat priešininkai gali nieko nesužaist po discardų bei todėl, kad (n.s.) žaidimas prieš Jundą nesibaigia pirmais turnais Huntmasteris gali flipintis dėl priešininkų sudaromų sąlygų.

Garrukas turėtų gerai veikti prieš board sweepus, taigi prieš kontroles vien dėl tokenų dėjimo.

Gal verta Maelstrom Pulse€$ pakeist pigesniu removalu? Kai tiek daug greitų dekų visai logiška būtų žaisti antrą Terminate€$, o Pulsą saide laikyt.

Šią žinutę keitė Domantas, 2013-02-23 17:57

--------------------
The variety in Legacy is a variety of strategy. These Legacy decks play differently, not because of the cards you are using, but because of the thought process and lines of play that make each of them effective. - Taldier (MTGS)
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-02-23 18:02
Parašyta: #5

The Banbringer

Oponentas scoopino, kai užmiršau overruną aktyvuot, nes vis tiek užteko biggrin.gif

Pulse kaip one-of visgi praverčia - tiek dėl galimybės paimti du padarus ar daugiau (ypač su tokenais), tiek dėl to, kad decay/terminate kažko neima, ir pulse yra vienintelis atsakymas į, pvz.: podą ar planeswalkerius, kainuojančius daugiau manos.

Šiaip huntmasteriai irgi gerai, pagrindiniai variantai, tarp kurių rinkausi - garrukai, huntmasteriai, lilianos ir baltas splashas dėl souls/smiter. Kiekvienas turi savų privalumų skirtinguose metageimuose smile.gif

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2013-02-23 18:35
Parašyta: #6

Jo, vienas iš šios kaladės pliusų yra tas, kad nėra konkretaus listo, daug kas priklauso nuo metageimo ir žaidžiančiojo pasirinkimų.

Bet splashint baltą ir labiau save žaloti ir po to verkti pamačius Lukšės sužaistą Blood Moon€$ pirmam game ar šiaip pamačius Blood Moon€$ nesinori.

Aš Lilianų mažiau keturių žaisti nenorėčiau, nes be BBE nereikia baimintis, kad iškaskeidinsi antrą ir šiaip praktiškai visada praverčia, kai sužaidi.

Kaip pralaimėjai prieš Boros?

Šią žinutę keitė Domantas, 2013-02-23 18:36

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-02-23 18:40
Parašyta: #7

The Banbringer

Liliana prastoka prieš goblinus, tokenus, melirą.

Prieš Boros:
g1 discardinu Blood Moon, likus vienam ėjimui iki stabilizavimosi Lukse topdeckina Blood Moon ir atjungia man praktiškai visą handą.
g3 keepinu neblogą handą, bet labiau tinkamą tvarkytis su padarais. Į galvą man pareina keletas helixų, boltų ir mirštu kontroliuodamas stalą, bet ne steką.
Šiaip matchupas gana close, luck ir dice roll lemia daug, todėl nelabai man patinka smile.gif

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
taadas
rašyti 2013-02-23 18:59
Parašyta: #8

Grupė: Organizatoriai

QUOTE(sielagaudys @ 2013-02-23 18:40) *

kontroliuodamas stalą, bet ne steką.

OT. Sunku kontroliuoti tai kas neegzistuoja. cool.gif

+Quote Post
Lukse
rašyti 2013-02-24 00:06
Parašyta: #9

Grupė: Nariai

Prieš boros po SB labai veža batterskull'ai ir obstinate balothai wink.gif

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-02-24 00:07
Parašyta: #10

The Banbringer

QUOTE(Lukse @ 2013-02-24 00:06) *

Prieš boros po SB labai veža batterskull'ai ir obstinate balothai wink.gif

Teisybė, bet kai kuriais atvejais (pvz.: per swiss g3) jie gali būti per vėlai - pvz.: batterskull man rankoj taip ir prasėdėjo smile.gif

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Nyctophobia
rašyti 2013-02-24 21:52
Parašyta: #11

Gal ir nevieta klaust, bet bandau suprasti kodel Dark Confidant€$ yra toks svarbus ir brangus, kaip korta? Ne paprasciau butu naudoti Phyrexian Arena€$. Suvokt nepavyko tikriausiai del patirties trukumo, bet gal apsviesit?smile.gif

P.S. Kodel tokio tipo deck'ai yra vadinami "Jund"?
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-02-24 21:59
Parašyta: #12

The Banbringer

Phyrexian Arena ateina vienu ėjimu vėliau ir pati negali atakuoti/blokuoti smile.gif du atakos už du manos yra didelis pliusas. Kaip ir galimybė praslysti ir išgyventi, kol oponentas neturi pakankamai manos counteriams/removalui.

"Jund", nes taip vadinosi Alaros shard'as BRG spalvų. T.y. ta pati priežastis, kodėl UW deckai vadinami "Azorius".

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2013-02-24 22:52
Parašyta: #13

Be to Dark Confidantas (a.k.a. Bob) kainuoja 1B, o ne 1BB, taigi ji lengviau suzaisti spalvotose kaladese. Taip pat moderne viskas vyksta greitai, todel labiau apsimoka zaisti pigesne (mana cost prasme) panasu sugebejima turincia korta. Reikia pamineti ir tai, kad Boba lengviau sunaikinti paciam, nes ji ima betkoks padaru removalas, kas kritiniu atveju isgelbsti gyvybe.

Yra zmoniu, mananciu, kad pagrindine Jund korta yra Dark Confidant. As manau, kad Jundas laimi visuma, taciau kaladeje zaidziamos pigios (velgi mana cost atzvilgiu) kortos, kad maziau skaudetu del Confidanto. Tai daryti tikrai apsimoka, nes traukti papildoma korta kiekviena ejima tam nenaudojant manos (mana lieka istrauktom kortom zaisti...) yra labai gerai. Beje, jei Confidantas "atvercia" landa, life moketi nereikia...

Dark Confidant taip pat yra labai zaidziamas ir Legacy formate, kas daro itaka jo kainai, ypac dabar, kai Jundas Legacyje tapo tier.1

p.s. papildoma korta labai pravercia zaidziant discarda - zaidimui ipusejus topdeckint discarda nera gerai.

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-02-24 23:04
Parašyta: #14

The Banbringer

Na, Legacy Bobas (taip Confidantas vadinamas, nes yra Invitational korta, sukurta žaidėjo Bob Maher) visgi žaidžiamas mažiau, nei moderne (iki atsirandant Jundui išvis tik retesniuose deckuose).
Ar vadinti Bobą geriausia Jundo korta - nežinau. Bet visgi tai korta, kuri išlikdama ant stalo laimi daugiau žaidimų nei bet kuri kita (na, išskyrus prieš labai agresyvius deckus, kai iškart tenka gintis ir nespėji to confidanto pasidėt, o žiū, jau sėdi ant kokių 10 life...).

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Nyctophobia
rašyti 2013-02-25 11:53
Parašyta: #15

Super, aciu labai uz paaiskinima - atsakete i visus klausimus, kurie kylo. Taip pat, kaip ir maniau, daug sito suvokimo ateis su laiku smile.gif
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-03-30 23:37
Parašyta: #16

The Banbringer

Domantas, 2013-03-30 GPT Strasbourg, I vieta
Jund Werewolves

4x Deathrite Shaman€$
4x Tarmogoyf€$
4x Dark Confidant€$
3x Kitchen Finks€$
3x Huntmaster of the Fells€$
4x Lightning Bolt€$
3x Inquisition of Kozilek€$
3x Thoughtseize€$
2x Abrupt Decay€$
1x Terminate€$
1x Maelstrom Pulse€$
4x Liliana of the Veil€$
1x Forest€$
2x Swamp€$
2x Treetop Village€$
3x Raging Ravine€$
4x Blackcleave Cliffs€$
2x Overgrown Tomb€$
1x Stomping Ground€$
1x Blood Crypt€$
4x Verdant Catacombs€$
4x Marsh Flats€$
SB:
1x Ancient Grudge€$
1x Jund Charm€$
1x Olivia Voldaren€$
1x Torpor Orb€$
2x Rakdos Charm€$
2x Obstinate Baloth€$
2x Shatterstorm€$
2x Garruk Relentless€$
2x Batterskull€$
1x Grafdigger's Cage€$

Šią žinutę keitė Domantas, 2013-11-09 21:24

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-04-13 19:19
Parašyta: #17

The Banbringer

Valdas Kalvis, GPT Gothenburg 2013-04-13, pirma vieta
Fabulous Jund

4x Blackcleave Cliffs€$
4x Verdant Catacombs€$
4x Marsh Flats€$
1x Arid Mesa€$
1x Overgrown Tomb€$
1x Blood Crypt€$
1x Godless Shrine€$
1x Stomping Grouns€$
1x Forest€$
1x Plains€$
1x Swamp€$
3x Raging Ravine€$
1x Stirring Wildwood€$

3x Thoughtseize€$
2x Inquisition of Kozilek€$
4x Lightning Bolt€$
2x Path to Exile€$
2x Abrupt Decay€$
4x Lingering Souls€$
3x Liliana of the Veil€$
3x Ajani Vengeant€$
1x Sword of War and Peace€$
4x Deathrite Shaman€$
4x Dark Confidant€$
4x Tarmogoyf€$
SIDEBOARD:
3x Olivia Voldaren€$
2x Obstinate Baloth€$
1x Batterskull€$
2x Shatterstorm€$
2x Rakdos Charm€$
1x Seal of Primordium€$
1x Grafdigger's Cage€$
1x Slaughter Games€$
2x Zealous Persecution€$

Šią žinutę keitė sielagaudys, 2013-04-13 20:06

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2013-04-13 19:25
Parašyta: #18

QUOTE(sielagaudys @ 2013-04-13 20:19) *

ohmy.gif

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-04-13 19:27
Parašyta: #19

The Banbringer

QUOTE(Domantas @ 2013-04-13 20:25) *

ohmy.gif

Mūsų metoje jos veža smile.gif Kai vėl padaugės burno/combo, gal ir išimsiu. Į maindecką irgi gal būčiau dėjęs, bet ajaniai universalesni.

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2013-04-13 19:45
Parašyta: #20

QUOTE(sielagaudys @ 2013-04-13 20:27) *

Mūsų metoje jos veža smile.gif Kai vėl padaugės burno/combo, gal ir išimsiu. Į maindecką irgi gal būčiau dėjęs, bet ajaniai universalesni.

Na taip, bet daugiau dviejų nežaisčiau, visgi legendary ir mid-late game kortos. Ajaniai tikrai geri smile.gif

P.S.
QUOTE(sielagaudys @ 2013-04-13 20:19) *

SIDEBOARD:
...
2x Ravenous Baloth€$
...
tongue.gif

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2013-04-13 20:06
Parašyta: #21

The Banbringer

Na, tuose matchupuose, kuriuose tu nori Olivios, tu paprastai neturi galimybės ilgai jos laukti. Ir replacementas, jei ji netyčia mirtų, irgi gerai smile.gif
Dėl Baloth - jau antrą kartą šiandien taip suprantu biggrin.gif

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Lukse
rašyti 2013-04-16 12:40
Parašyta: #22

Tas ravenous baloth prieš visokius skullcrack kaip suprantu? smile.gif

--------------------
+Quote Post
Kurmis
rašyti 2013-04-16 13:41
Parašyta: #23

QUOTE(Lukse @ 2013-04-16 13:40) *

Tas ravenous baloth prieš visokius skullcrack kaip suprantu? smile.gif

Ten ne ravenous, o obstinate baloth turėjo būti. O šis puikiai saveikauja su priešininko lilianom ir panašiais briedais. Ir burnais.

--------------------
"Courage is not the absence of fear, but rather the judgement that something else is more important than fear." Ambrose Redmoon
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2014-10-12 12:42
Parašyta: #24

The Banbringer

Domantas, 2014-10-12 Modern Summer League Final Event, 5-a vieta
Pun-less Jund

4x Blackcleave Cliffs€$
4x Verdant Catacombs€$
3x Raging Ravine€$
2x Swamp€$
1x Overgrown Tomb€$
1x Twilight Mire€$
1x Blood Crypt€$
1x Forest€$
1x Stomping Ground€$
2x Treetop Village€$
3x Bloodstained Mire€$
2x Wooded Foothills€$
4x Tarmogoyf€$
4x Dark Confidant€$
3x Scavenging Ooze€$
4x Lightning Bolt€$
3x Thoughtseize€$
3x Abrupt Decay€$
1x Slaughter Pact€$
2x Anger of the Gods€$
1x Maelstrom Pulse€$
1x Terminate€$
3x Liliana of the Veil€$
1x Chandra, Pyromaster€$
1x Olivia Voldaren€$
1x Thrun, the Last Troll€$
SIDEBOARD
1x Batterskull€$
1x Thoughtseize€$
1x Ancient Grudge€$
1x Grafdigger's Cage€$
2x Sowing Salt€$
1x Unravel the Aether€$
1x Slaughter Games€$
1x Engineered Explosives€$
3x Fulminator Mage€$
1x Obstinate Baloth€$
1x Bow of Nylea€$
1x Liliana of the Veil€$

Šią žinutę keitė Domantas, 2015-08-06 21:35

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
ClockworkAlice
rašyti 2014-10-14 08:08
Parašyta: #25

Kiek nustebino pasirinkimas saide paskirti 5 vietas land destructui - ir Fulminator, ir Sowing salt, nors ir suprantu, kad Tronas šiai kaladei yra labai baisu. Turbūt nėra kitų matchupų, be Trono, kur norėtųsi visų šių penkių kortų. Ar nesijautė kortų trūkumo kitiems matchupams?

Patinka pasirinkimas žaisti Olivia ir Thrun. Ar abu pasiteisino? Jei žaistum tose pačiose varžybose iš naujo - dėtum juos ir vėl ar pasirinktum kažką kito?

--------------------
God damn me, jei mano komentarai bus trumpesni nei 300 žodžių.
+Quote Post
Domantas
rašyti 2014-10-14 10:17
Parašyta: #26

Fulminator Mage€$ naudingi ir kai kuriuose kituose mačupuose, pavyzdžiui, padėjo nukalti Inkmoth Nexus€$ (versus UG Infect). Tuo tarpu Sowing Salt€$ pagrinde reikalingas prieš Troną ir teoriškai būtų galima dviejų (ar apksritai) nežaisti, kai Fulminatoriai yra, bet aš į Fulminatorius Trono mačupe žvelgiu skeptiškai ir ranka nekilo išimti Sowing Saltų, tad juos tik sumažinau nuo trijų iki dviejų vienetų smile.gif Fulminatorius troną pristabdo, bet oponentas vis tiek gali žemių komplektą surinkti su visokiu mėlynu draw ar Ancient Stirrings€$, priklausomai nuo kaladės. Aš įpratęs Jund žaisti kaip kontrolę, tad greitai beatinti ne visada gaunasi ir fulminatorinio stabdžio gali neužtekti.

Vietos saide viskam neužtenka niekad, bet, mano nuomone, dabartinis variantas daugiau mažiau optimalus.

Truną su Olivija žaidžiau, berods, tik antrame turnyre, tai kol kas nelabai galiu konstatuoti verta juos žaisti, ar ne, tačiau, jei gerai atsimenu, Olivija suėjo prieš Melira Podą, o Trunas teoriškai turėtų būti geras prieš mėlynas kontroles (UWR Control gan sunkus mačupas). Anksčiau Truną laikiau saide, bet, kai pardaviau Courser of Kruphix Lukšei, reikėjo kažką įdėti į jų vietą smile.gif

Sunku pasakyti ar būčiau žaidęs kažką kitą tapačiomis sąlygomis, nes sekėsi neblogai ir dauguma kortų pasiteisino (Bow of Nylea€$ laimėjo vieną žaidimą prieš Burn tongue.gif). Pralaimėjau prieš RW Burną, bet kortų saide ir maine šiam mačupui kaip ir užtenka, lygiom sužaidžiau prieš mono U Troną, kuriam taip pat atsakymų apstu, o top 8 pralaimėjau prieš Algirdą, žaidusį, kaip jis sakė, "Midrange Žudiką", tad mačupas apskritai nėra geras ir vargu ar labiau į šį mačupą orientuotas saidas ženkliai pagerintų situaciją nepablogindamas kitų mačupų, kas yra svarbu, kai tokia kaladė turnyre buvo tik viena.

Šią žinutę keitė Domantas, 2014-10-14 10:29

--------------------
+Quote Post
Gomreo
rašyti 2014-10-15 22:28
Parašyta: #27

Grupė: Teisļæ½jai

Nesvarbi mini-correction: žaidei prieš BUG infect biggrin.gif bent jau kiek atsimenu Golden'as žaidžia BUG versiją (and it's not fakin Sultai, it's BUG biggrin.gif ).

Also, "pun-less Jund"- genius :DDD

Ir ar visada žaidei 3x Ooze main'e? Ar čia tik pakeltas kiekis, nes vos viena korta sideboard'e prieš graveyard-based deckus?

--------------------
"All hail Aleksas the Wise!" - My number one fan
+Quote Post
Domantas
rašyti 2014-10-15 23:27
Parašyta: #28

Gali būti, peržvelgiau priešininko po Thoughtseize parodytų rankų sąrašus - nieko juodo nemačiau, su Plague Stinger€$ lyg ir nebuvau susidūręs, tai nusprendžiau, kad UG laugh.gif

Scoozai trys deke nuo pirmo turnyro ir daug kas pasauly "trisetais" juos žaidžia smile.gif Grave-hate nedaug, nes ir kaladžių, pastatytų ant kapinių, nėra daug. Be to Anger of the Gods€$ taip pat padeda prieš visokius Dredgevine, et cetera.

--------------------
+Quote Post
Gomreo
rašyti 2014-10-16 02:46
Parašyta: #29

Oh, fair enough, nepasidomėjau kokie dažniausiai būna scooze'ų skaičiai Jund'e todėl ir parašiau "pakeltas skaičius". Prieš Living End tada kaip suprantu mulliganini iki Ooze'o? biggrin.gif nes daugumos padarų neima Angeris.

--------------------
"All hail Aleksas the Wise!" - My number one fan
+Quote Post
Algirdas
rašyti 2015-05-09 20:56
Parašyta: #30

Tadas Puškorius, 2015-05-09 GPT Utrecht, 2-a vieta
Jund

4x Dark Confidant€$
3x Scavenging Ooze€$
4x Tarmogoyf€$
3x Courser of Kruphix€$

3x Liliana of the Veil€$
1x Chandra, Pyromaster€$

2x Slaughter Pact€$
3x Thoughtseize€$
4x Lightning Bolt€$
3x Abrupt Decay€$
1x Terminate€$
1x Maelstrom Pulse€$
1x Damnation€$

4x Verdant Catacombs€$
2x Bloodstained Mire€$
2x Overgrown Tomb€$
2x Blood Crypt€$
1x Stomping Ground€$
4x Blackcleave Cliffs€$
2x Copperline Gorge€$
3x Raging Ravine€$
1x Treetop Village€$
2x Swamp€$
1x Twilight Mire€$
1x Forest€$

SIDEBOARD
1x Obstinate Baloth€$
1x Thrun, the Last Troll€$
1x Engineered Explosives€$
1x Grafdigger's Cage€$
1x Ancient Grudge€$
1x Unravel the Aether€$
3x Anger of the Gods€$
3x Molten Rain€$
2x Slaughter Games€$
1x Batterskull€$

--------------------
+Quote Post

2 Puslapiai: V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Nariai skaitantys šią temą: 1. (svečių: 1, užsislaptinusių narių: 0)
0 nariai:

- Lo-Fi Versija Dabar yra: 2020-06-06 09:07

Į viršų