IPB

Sveikas, svety! ( Prisijungti | Užsiregistruoti )

Reply to this topicStart new topic
> Nauji banai... Po 6 metų
sauliuska
rašyti 2017-01-10 09:52
Parašyta: #1

Grupė: Nariai
Iš kur: Vilnius

Pradžiai man buvo visai įdomu pasiskaityt Standarto banų istorijos:
History of Standart bans
Šios dienos banai(įsigalios nuo 20 Sausio)
Istoriškai žiūrint man šitie banai labiau panašūs į baimę, kad nepradėtų nykti žaidėjų skaičius dėl neįdomaus žaidimo.
Gal juos persekioja 1998-1999 metų "Combo Winter", kai žmonės masiškai pradėjo palikinėti šį žaidimą(taip taip - combo mėgėjai, dėl combo deckų atsiradimų žaidimas realiai pradeda nykti). Ir jie darė net 3 banus per 6 mėnesius (beje sudėjus šiuos banus kaip vieną - istorijoje standarte realiai buvo 5 banai, dabar 6-tas. 2 iš jų turėjo emergency statusą).
Jei jie būtų palikę "naujai sugalvotą-vėliau panaikintą" standarto rotaciją, tai bananų nereiktų, nes 3,5 mėnesio būtume ir išlaukę...
Bet ladno su šiais banais (kur baninti buvo tik aukštesnio powerio padarai, kurie tik ribojo creativity galimybes, ir jokiais combo labai ir nekvepėjo).... O tuo tarpu naujoje aplinkoje atsirado visai consistent combo Saheeli Rai€$ ir Felidar Guardian€$. T.y. kontrolės deckas ramiai sulaukia saugaus momento su šešiais laisvos manos ir daro instant kilą iš rankos(su savo tuščiu stalu), o jei žino, kad oponentas nelabai gali interactint, tai tiesiog 4 turnu užmuša, iškastinant abu spelus per du turnus (beje iškastinus Rai trečiu ėjimu, net jei po oponento atakos ji lieka su bent vienu counteriu, tai 4 turnu vis tiek gaunasi instant kill - guardian atėjęs tiesiog pablinkina Rai ir užsuka ciklą).
Ir aš bandau suprasti - ar jie praleido šią klaidą, ar tyčią įvėlė. Abu faktai neramina labiau vienas už kitą. O sakau todėl, kad viduje pagavau momentą, kad standartas man vėl gali būti neįdomus. Ir net imant faktą, kad esu labiau spikeris nei koks kitasv roleplayeris, vis tiek sumažėja noras domėtis standartu(t.y. aš nenoriu siekti rezultatų būdais, kurie man ne prie širdies. O kiti būdai tiesiog per silpni). Ir reiškia aš toks būsiu ne vienas, su tokiais vidiniais pojūčiais (aš jau nešneku apie ne-spikerius). Palyginimui - combo, reikalaujantis setupo, man patinka. Bet tupas combo, kuris decke sėdi vos ne kaip alternate win'as - ne. Moderne ramiai žaidžiu/žaisčiau ad nauseum, scapeshift, etc, bet negalėjau žaisti splinter twino (čia, kad sektumėte mano mintį).
Ir mano išvada - Wizardai padarė vieną iš didesnių istorinių klaidų - klausimas ar jie ryšis jos taisymui iš kart po banų standarte, kurie taip retai būna? O teisingesnis klausimas - ar jie ryšis prisipažinti, kad jie apsilažalino ... vėl.
Gali būti, kad aš klystu ir šis kombo gana lengvai interaktinamas. Bet mano išvados ėjo iš vidinių jutimų, ir imant momentą, kad aš laikau save gana pakančiu daug kam, bei panašiu į didelę daugumą magic žaidėjų. Ir manau, kad vidinis pojūtis ar žaidimas man patinka, ar ne yra(turėtų būti) žymiai svarbesnis wizardam, nei faktas - ar lengva interaktinti kombo.
Laukiu ir kitokių(galima ir panašių smile.gif) nuomonių iš mūsų comuničio...

Šią žinutę keitė sauliuska, 2017-01-10 09:58

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ragabash
rašyti 2017-01-10 10:26
Parašyta: #2

Aš manau, kad nebus oppressive - bet jau Tadas M iš manęs juokėsi, kad sakiau, jog Copteris nebus oppressive biggrin.gif

Bet aš dar dabar copterio nematau, kaip threato - mašinytės jį žaidė be parkių, RB žaidė be parkių ir tu su juo gali tvarkytis.

Aš manau, kad būtų užtekę reflector mage bano. Copter + Queller dar yra, tačiau asmeniškai aš pats norėjau žaisti energy decką, bet dėl reflectoriaus + 5-8 reflectorius (ką aš laikau Quelleriu) tai praktiškai buvo neįmanoma.

Manau, kad reflectorius yra blogiausias dalykas kas galėjo nutikti magijai biggrin.gif korta gal nėra ten visiškai overpowered, bet kaip wizardai rašė, community ši korta yra užknisus juodai. Jos dizainas tiesiog tragiškas - "žaidžiam magicą tik tu susirink savo žaislus ir jų nežaisk".

Bet kaip yra taip. Aš labai laukiu naujo standarto ir manau, kad šitie banai yra į naudą.

Dėl saheeli combo - manau, kad yra per daug atsakymų į ją ir labai įvairių atsakymų galimų įvairiose spalvose, kelis galima išvardinti:

Shock€$ - ir bet koks didesnis instant face dmg
Commencement of Festivities€$ - ne tiesioginis atsakymas, tačiau ne taip kaip twinas, po ėjimo kopijos prapuola ir atsiranda langų
Lost Legacy€$; revoltintas Fatal Push€$, Grasp of Darkness€$
Revolutionary Rebuff€$ ir bet koks kitas counterplay'us
Authority of the Consuls€$
Deadlock Trap€$

Elder Deep-fiend€$ į triggered Kozilek's Return€$! biggrin.gif

Tačiau, kas man patinka Sauliaus apmąstyme, kad šitas reikalas gali būti decko šone kaip papildoma opcija - tas gal kiek neramina, bet aš tikiuosi, kad su tuo bus lengvai susitvarkoma.

Anyway, aš kaip visad nusiteikęs optimistiškai ir esu dar vis be galo laimingas, kad neliko reflectoriaus : )

EDIT: kaip pastebėjo gerai Algirdas, Deadlock Trap nestabdo šio combo.

Šią žinutę keitė Ragabash, 2017-01-10 10:38

--------------------
paveikslėlis

"That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die."
+Quote Post
Yarra
rašyti 2017-01-10 10:40
Parašyta: #3

Per Aspera Ad Astra

Sprendziant is to kad sekantis banas ateis ne su nauju set'u, o kovo 13, manau Wizardai jau pasiruose baninti katuka ar Saheeli - baninti kol setas dar net nepasirode prekyboje jie nelabai gali, nes tai butu toks antipiaras, kad oho ho ho.

--------------------
Trust no one © X-Files
Пролетарии всех стран, объединяйтесь ! © В.И. Ленин

paveikslėlis
+Quote Post
vytyts
rašyti 2017-01-10 10:59
Parašyta: #4

gal kas iš teisėjų pasakytų ar čia kombo ar ne ? ir kodėl ? rolleyes.gif

Crackdown Construct +
Wandering Fumarole€$

Kortų baninimas prieš jų išleidimą labai mažina magic'o pardavimus ( geras pavyzdys buvo su eldrazių žiema wink.gif )

Kas dėl saheeli kombo Warping Wail€$ nepaminėtas prie atsakymų smile.gif

P.S. o gal čia wizardai trolina ir po pro tour atsatys viską į vietas biggrin.gif

+Quote Post
Laiqua
rašyti 2017-01-10 11:00
Parašyta: #5

Iš kur: Negyvenu (gerai jau gerai, Vilnius)

Jei būtų palikta rotacija kas pusmetį, tai iš dabar išbanintų kortų išsirotavusi būtų tik Reflector Mage, Emrakulė ir Kopteris liktų dar atitinkamai pusmečiui ir metams. Tai nemanau, kad čia dėl to.

Kopterio stiprumas greičiausiai susijęs su tuo, kad tai yra visai naujas kortos tipas (na ok, subtipas, bet taisyklės visokios naujos), o Wizardai dažnai su tuo prašauna. Pvz. Skullclamp. Jace TMS irgi galima laikyti panašia situacija - Wizardai dar nebuvo pajautę, koks yra geras, bet ne per geras, planeswalker'is (atkreipkime dėmesį, kad iš Lorwyn ir Alaros blokų žaidimo mato turbūt tik Ajani Vengeant, o kiti planeswalkeriai buvo kažkiek žaidžiami tik standarte, taigi jų dizainas buvo ypatingai atsargus).

Saheeli ir katytė reikalauja trijų konkrečių spalvų; jau vien tai labai apsunkina šitą combo.

Ir, tiesa, dėl šito:
taip taip - combo mėgėjai, dėl combo deckų atsiradimų žaidimas realiai pradeda nykti

Ne visai taip. Kiek suprantu, combo winter esmė buvo ta, kad combo dekai visiškai uždominavo metageimą. Analogiškai buvo pirmame Mirrodine, kai metageimą uždominavo afinkė. Bet dėl to niekas nesakė, kad "dėl aggro dekų atsiradimų žaidimas realiai pradeda nykti", ar ne? Tas pats ir su combo - kai jų nėra, formatas irgi pasidaro neįdomus kai kuriems žaidėjams. Pavyzdžiui, man standartas yra žiauriai neįdomus, nes jame realiai egzistuoja tik įvairios aggro ir midrange strategijos. Dabar radau vieną pusiau viable kontrolės archetipą - UR tower - ir labai tuo džiaugiuosi. Combo egzistavimas standarte būtų nuostabu, galbūt grąžintų tą rock-paper-scissors dinamiką, kai aggro muša kontroles, kontrolės muša combo, o combo muša aggro.

--------------------
ąčęėįšųūž rulez! qwjx doesn't!
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
+Quote Post
sauliuska
rašyti 2017-01-10 11:16
Parašyta: #6

QUOTE(Laiqua @ 2017-01-10 11:00) *

Ir, tiesa, dėl šito:
Ne visai taip. Kiek suprantu, combo winter esmė buvo ta, kad combo dekai visiškai uždominavo metageimą. Analogiškai buvo pirmame Mirrodine, kai metageimą uždominavo afinkė. Bet dėl to niekas nesakė, kad "dėl aggro dekų atsiradimų žaidimas realiai pradeda nykti", ar ne? Tas pats ir su combo - kai jų nėra, formatas irgi pasidaro neįdomus kai kuriems žaidėjams. Pavyzdžiui, man standartas yra žiauriai neįdomus, nes jame realiai egzistuoja tik įvairios aggro ir midrange strategijos. Dabar radau vieną pusiau viable kontrolės archetipą - UR tower - ir labai tuo džiaugiuosi. Combo egzistavimas standarte būtų nuostabu, galbūt grąžintų tą rock-paper-scissors dinamiką, kai aggro muša kontroles, kontrolės muša combo, o combo muša aggro.

Labai labai noriu, kad tu būtum teisus, o aš - ne! smile.gif

--------------------
+Quote Post
Darlkind
rašyti 2017-01-10 11:46
Parašyta: #7

baddecks.player

Grupė: Turgelio prižiūrėtojai

QUOTE(vytyts @ 2017-01-10 10:59) *
gal kas iš teisėjų pasakytų ar čia kombo ar ne ? ir kodėl ? rolleyes.gif
aš ne teisėjas, bet taip - kombo. Į klausimą "kodėl?" atsakysiu klausimu "kodėl ne?".

--------------------
+Quote Post
vytyts
rašyti 2017-01-10 12:59
Parašyta: #8

QUOTE(Darlkind @ 2017-01-10 11:46) *

aš ne teisėjas, bet taip - kombo. Į klausimą "kodėl?" atsakysiu klausimu "kodėl ne?".

nes internete radau 2 tipo atsakymus :
A) taip , čia kombo, bet jis labai fragile ( but aren't we all fragile ? biggrin.gif )
B) ne, čia ne kombo ir taip nesigauna nes manlando abilkė skaitosi, kaip manos abilkė ( which is stupid in my opinion dry.gif )
Todėl ir klausiu, kad išsiaiškinti kaip yra iš tikrųjų smile.gif

+Quote Post
Yarra
rašyti 2017-01-10 13:07
Parašyta: #9

Per Aspera Ad Astra

As ne teisejas, bet i b) taip gaunasi ir tai ne mana abilke smile.gif.

--------------------
Trust no one © X-Files

paveikslėlis
+Quote Post
Laiqua
rašyti 2017-01-10 13:10
Parašyta: #10

QUOTE(vytyts @ 2017-01-10 12:59) *

B) ne, čia ne kombo ir taip nesigauna nes manlando abilkė skaitosi, kaip manos abilkė ( which is stupid in my opinion dry.gif )

Yra žmonių, kuriems kažkodėl atrodo, kad "mana ability" yra bet kokia abilkė, kurios aktyvacijoje yra manos kaina (net jei ta kaina ir 0.gif ). Tie žmonės yra neteisūs. Don't be like them.

--------------------
+Quote Post
Ragabash
rašyti 2017-01-11 07:32
Parašyta: #11

Tarp kitko....

https://www.mtggoldfish.com/articles/comboi...h-aether-revolt

--------------------
paveikslėlis

+Quote Post
sauliuska
rašyti 2017-02-23 11:56
Parašyta: #12

Šiai dienai statyčiau, kad visgi combo banins.
Kažkaip panašu, kad Online išsitvykino 4c Copy catas ir gan lengvai pasikoreguoja į metagame'ą

--------------------
+Quote Post
Laiqua
rašyti 2017-02-23 17:43
Parašyta: #13

Ką nors iš Mardu Vehicles banins greičiau, nei combo. Nebent turi kokios nors statistikos, kad 4c Copycat varo juos per visus galus, nes Goldfishe tikrai to nesimato.

--------------------
+Quote Post
Dowejko
rašyti 2017-04-27 05:39
Parašyta: #14

Addendum Announcement Date: April 26, 2017

Standard:

Felidar Guardian is banned.

Effective Date: April 28, 2017

Magic Online Effective Date: April 27, 2017

Katukas uzbanintas.
+Quote Post
sauliuska
rašyti 2017-04-27 06:39
Parašyta: #15

Omg, Omg.
Kaip Mclaren ir minejo - nu negali si kate isgyvent 9 banus, lyg 9 gyvenimus. Ir buvo teisinga banint net nepradejus zaist.
Bet tokio adotional ban announcmento po 3 dienu neesu mates. Plius dar tai, kad isigalioja sekancia diena.

Pripazinsiu pirmadieni labai nusivyliau, nepamates banu. Ir del geguzes 14 pptq vakar vos neuzsisakiau 4 saheeli. Su mintim geguzes 15 parduot. Nes savaite po PT vel buciau states ant banu. Dabar kai saheeli gavo cyclelandus, maglehorna ir glorybringer!!! Ir gal dar nissa. Mardu vehicle'ai pradetu atsilikinet. Ka jie ant mtgo ir pamate. Kai per tris dienas 40% saheeli decku turi 5-0, 4-1 win rate, tai tikrai, kad reikejo kazka daryt.
Sveikinu juos su sprendimu ir linkiu veliau toliau tokiu klaudu nebedaryt

--------------------
+Quote Post
Laiqua
rašyti 2017-04-27 07:57
Parašyta: #16

Labai gaila katuko, manau, kad būtų buvę geriau baninti Saheeli. Nes katukas įgalina daug kitokių strategijų, kurios tikrai nėra broken (refresh'inti kitą planeswalkerį tikrai nėra kažkas super baisaus, kai tas pw nėra Saheeli).

Bet jei standartas nuo to taps įvairesnis, tai tik džiaugsiuosi.

--------------------
+Quote Post
SteadfastBro
rašyti 2017-04-27 08:21
Parašyta: #17

QUOTE(Laiqua @ 2017-04-27 08:57) *

Bet jei standartas nuo to taps įvairesnis, tai tik džiaugsiuosi.
Are we sure on that? Or it is going to be a Mardu Vehicles all over the place?

Be careful what you wish for... the next deck ban could be yours....

Šią žinutę keitė SteadfastBro, 2017-04-27 08:25

--------------------
IPB Image
"Someday, someone will best me. But it won't be today, and it won't be you."
"He hasn't returned to the Cloud Forest. But I can still sense his calming presence."
MTGO: vroa2k9
+Quote Post
Laiqua
rašyti 2017-04-27 08:32
Parašyta: #18

I'm not sure at all, that's why I wrote "jei taps" smile.gif

--------------------
+Quote Post
SteadfastBro
rašyti 2017-04-27 08:37
Parašyta: #19

QUOTE(Laiqua @ 2017-04-27 09:32) *

I'm not sure at all, that's why I wrote "jei taps" smile.gif
My bad, I was quoting the "internet" that believe now we would have Xx times more attendance to FNM and a wide open Pro Tour dry.gif #LetsWaitAndSee

--------------------
IPB Image
"Someday, someone will best me. But it won't be today, and it won't be you."
"He hasn't returned to the Cloud Forest. But I can still sense his calming presence."
MTGO: vroa2k9
+Quote Post
Ragabash
rašyti 2017-04-30 22:55
Parašyta: #20

SCG Top8:

5x Mardu Vehicles
1x MonoB Aggeo
1x W/R Humans
1w B/G Delirium (Brennan Decandio, laimėjo patį pirmą SCg su Snek po Kaladesho smile.gif )

--------------------
paveikslėlis

+Quote Post
Yarra
rašyti 2017-05-01 10:05
Parašyta: #21

Per Aspera Ad Astra

QUOTE(Ragabash @ 2017-04-30 22:55) *

SCG Top8:

5x Mardu Vehicles

poryt ban Gideon/Heart ? biggrin.gif

--------------------
Trust no one © X-Files

paveikslėlis
+Quote Post
kerolz
rašyti 2017-05-01 10:37
Parašyta: #22

QUOTE(Yarra @ 2017-05-01 11:05) *

poryt ban Gideon/Heart ? biggrin.gif

Poryt ban standard biggrin.gif
+Quote Post
vytyts
rašyti 2017-05-03 16:29
Parašyta: #23

more like išleis banmasters biggrin.gif
paveikslėlis

Šią žinutę keitė vytyts, 2017-05-03 16:30
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Nariai skaitantys šią temą: 2. (svečių: 2, užsislaptinusių narių: 0)
0 nariai:

- Lo-Fi Versija Dabar yra: 2020-07-07 19:08

Į viršų