IPB

Sveikas, svety! ( Prisijungti | Užsiregistruoti )

Reply to this topicStart new topic
> [Deck] Punishing Jund, Legacy primer
Domantas
rašyti 2014-01-07 18:12
Parašyta: #1

Grupė: Moderatoriai
Iš kur: Vilnius

Kadangi aš kaip ir daugiausiai esu žaidęs su šia kalade bei planuoju žaisti ir ateityje, manau, jog kaip ir logiška - kaladės pristatymu užsiimti tenka man.

Punishing Jund

Jund - B.gif R.gif G.gif Aggro-Control, Midrange kaladė, žaidžianti geriausias šių spalvų kortas tokiai kaladei (Rite of Flame€$ Storme daro daugiau nei Lightning Bolt€$ ir pan.).

Kaladės veikimo principas: diskardu bei removalu nutempti žaidimą į mid/late game stadijas, kur Jund nurungia daugumą kaladžių savo kortų kokybe bei card advantage.

paveikslėlis

Vienintelis tikrai blogas mačupas yra Burn, kiti - geri ar bent pusėtini. Geriausiai Jundas tvarkosi su mėlynomis Aggro, Midrange ar Control, bei kitų spalvų Aggro ar Midrange kaladėmis. Combo yra šiek tiek prastesnis mačupas, bet ir čia galima laimėti diskardo bei gero sideboardo dėka.

Jundas pasižymi įvairiapusišku priešininko planų griovimu:Kai priešininkas gerokai "aplamdytas" belieka pasirūpinti jo gyvybėmis. Tam į pagalbą atskuba padarai, pavyzdžiui, Tarmogoyf€$. Kiti be "mušimo" taipogi atlieka ir papildomas funkcijas - kaladė nežaidžia mėlynos, o pranašumą kaip nors įgyti reikia.
  • Deathrite Shaman€$ - kai reikia aprūpina mana, kai reikia, duoda gyvybių ar žaloja oponentą tuo pačiu exilindamas įvairias kortas iš kapinių, kas yra pravartu žaidžiant prieš kalades, naudojančias Snapcaster Mage€$, Lingering Souls€$, Nimble Mongoose€$, Deathrite Shaman€$, Punishing Fire€$, dredge kortas ir t.t.
  • Dark Confidant€$ - kaladės stuburas - ateina anksti ir leidžia traukti daugiau kortų už priešininką bei gali pulti ar blokuoti. Su juo, kaip ir kitais anksčiau minėtais padarais, reikia tvarkytis iš anksto, nes po kelių atvertimų priešininkas gali labai atsilikti. Beje, Bobas (taip pavadintas, nes buvo sukurtas žaidėjo Bob Maher) kompensuoja diskardo traukimą vėlesnėse žaidimo stadijose, kai diskardas yra nebereikalingas (ištrauki ir antrą kortą).
  • Bloodbraid Elf€$ - akiviazdu, kad kaladėje, žaidžiančioje tik grėsmingas kortas, ši elfė dažniausiai su savimi atsineša ką nors baisaus. Be to ji skuba į puolimą ir gali netikėtai užmušti kokį Jace, the Mind Sculptor€$, jei priešininkas nepaliko blockerių, nes mano pusėje padarų nebuvo ar panašiai, bei netikėtai padaryti tris (arba daugiau, jei iškascadina Lightning Bolt€$ ar Punishing Fire€$) papildomus žalos taip sujaukdama priešininko skaičiavimus ar net užbaigdama žaidimą. Tiesa, ją geriausia žaisti, kai priešininko pusėje yra kokių nors kortų, nes iškaskadinant Abrupt Decay€$ ir neturint ką su juo daryti būna liūdna: "Negi aš ką tik investavau keturis manos į 3/2 padarą?!"
Taip pat kaladėje žaidžiama Sylvan Library€$ arba Sensei's Divining Top€$ dėl traukimų reguliavimo manipuliuojant kaladės viršumi (jei tai ką matai nepatinka, visad galima pafečinti (aktyvuoti Verdant Catacombs€$ ar panašią žemę) ir vėliau matyti kitas kortas).

Kaladės pavyzdys:

1st place by Tony Chu (Punishing Jund) (13.02.03.)

Creatures (15)
3x Bloodbraid Elf€$
4x Dark Confidant€$
4x Deathrite Shaman€$
4x Tarmogoyf€$

Planeswalkers (4)
4x Liliana of the Veil€$

Spells(18)
1x Sylvan Library€$
3x Abrupt Decay€$
2x Lightning Bolt€$
3x Punishing Fire€$
3x Hymn to Tourach€$
1x Life from the Loam€$
1x Maelstrom Pulse€$
4x Thoughtseize€$

Lands (23)
1x Forest€$
1x Swamp€$
3x Badlands€$
2x Bayou€$
3x Bloodstained Mire€$
4x Grove of the Burnwillows€$
4x Verdant Catacombs€$
3x Wasteland€$
2x Wooded Foothills€$

Sideboard
2x Tormod's Crypt€$
1x Bloodbraid Elf€$
1x Chains of Mephistopheles€$
3x Engineered Plague€$
1x Ancient Grudge€$
3x Pyroblast€$
1x Umezawa's Jitte€$
3x Duress€$

Dark Confidant€$, Deathrite Shaman€$, Tarmogoyf€$, Liliana of the Veil€$ žaidžiami po keturis, kitoms kortoms būdingi įvairūs kiekiai.

R.gif B.gif G.gif suteikia ne tik stiprią pagrindinę kaladę, bet ir gerą sideboardą, nes šių spalvų kombinacija leidžia rinktis tarp daugybės gerų kortų (Engineered Plague€$, Massacre€$, Choke€$, Pyroblast€$, Duress€$, Ancient Grudge€$, Golgari Charm€$, Slaughter Games€$, Pernicious Deed€$, Chains of Mephistopheles€$ Scavenging Ooze€$, Grim Lavamancer€$, Toxic Deluge€$ ir t.t.). Be to, šios, kaip ir kitų kaladžių saide galima laikyti ir gerus artifaktus (Umezawa's Jitte€$, Nihil Spellbomb€$, Tormod's Crypt€$, Ensnaring Bridge€$, ...) bei Mindbreak Trap€$. Tiesa sakant, neteko žaisti su kita kalade kur sideboardas taip tvarkingai susidėtų ir pateiktų tokią gausybę pasirinkimo galimybių.

Mačupai
» Slapukas (spoiler) «

Kaladžių pavyzdžiai bei nuorodos į vaizdo įrašus ar Jundo primerius ir deck listus įvairiose svetainėse:
» Slapukas (spoiler) «

Koreliacija su Modernu
» Slapukas (spoiler) «

Asmeninių pasiekimų sekcija (nauja, nuo 2015-07-02)
» Slapukas (spoiler) «

Kol kas tiek, detaliau aprašysiu mačupus ar dar ką pridėsiu kadanors kitąkart.

Ačiū už dėmesį smile.gif

Šią žinutę keitė Domantas, 2015-08-13 21:44

--------------------
Punishing Jund | Turgelis
The variety in Legacy is a variety of strategy. These Legacy decks play differently, not because of the cards you are using, but because of the thought process and lines of play that make each of them effective. - Taldier (MTGS)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kurmis
rašyti 2014-01-07 19:02
Parašyta: #2

Grupė: Nariai

Ar yra kokių priešininkų kortų, kurių išrezolvinimas pridaro jundui daug žalos, t.y., ką žmonės side'ina prieš jundą ir ar yra ko jis bijo?

Beje, jei neklystu, esi abiturientas, tai duosiu patarimą - "kad" vartojimas su bendratimi yra viena juodžiausių kalbos kultūros klaidų, už kurią lietuvių kalbos mokytojai mėgsta skalpuoti.

--------------------
"Courage is not the absence of fear, but rather the judgement that something else is more important than fear." Ambrose Redmoon
+Quote Post
Domantas
rašyti 2014-01-07 19:55
Parašyta: #3

Kažko visiškai žlugdančio nėra, nes kaladė yra įvairialypė. Kai kurios kortos gali decką pristabyti, ypač, jei žaidi neapgalvotai, pavyzdžiui, žinodamas, kad žaidi prieš kaladę su Blood Moon€$ neieškai basic landų (šiuo atveju ir pralaimėti galima...) ar prieš kaladę su Rest in Peace€$ sumeti visus Punishing Fire€$ į kapines. Tačiau Rest in Peace€$ neišjungia visų kortų bei gan lengvai dingsta nuo stalo Abrupt Decay€$ ar Maelstrom Pulse€$ (kraštutiniu atveju Lilianos ultimatumo) dėka. Blood Moon€$ apžaidžiamas panašiai, bet čia dar gelbėja Šamanai bei basicai.

Iškasiau citatą iš MTG the Source primerio:
It is difficult to hate out. Name one card that completely shuts Jund down. No such card exists, although there are several cards that hurt you.

Burnas prieš Jundą laimi nes yra žymiai greitesnis ir daugiausia žalos daro spellais. Ne kartą teko atsidurti situacijoje, kai priešininkas nieko nebeturi rankoje ar ant stalo (išskyrus žemes), bet aš esu su 2-4 gyvybėm ir tiesiog nespėju užmušti kol jis ištraukia 1-2 burn spellus ir mane suburnina.

Taip pat lengviau laimėti gali panašaus į Jund pobūdžio deckai, nurungdami savo card advantage (laimi kas geriau patraukia), pavyzdžiui, Herbo Midrange versijos ar koks Nic/Pod Fit. The Source dar prideda Junk/Deadguy Ale:
As a long-time Jund player, I hate this match-up more than any other. Where you run Lightning Bolt, they run Swords to Plowshares. Where you run Abrupt Decay or Maelstrom Pulse, they run Vindicate. They also run cards like Bitterblossom, Elspeth, and Hero of Bladehold that are very difficult to deal with. They also run Stoneforge Mystic and equipment, as well as discard, Dark Confidant, Liliana and Wastelands. This is a match-up where Bloodbraid Elf is your biggest ace, and it still might not be enough. Good luck. This is probably your worst match-up. More on this in the match-up section.

Na, o Elfai laimi išsicombindami arba Natural Order€$ -> Progenitus€$ smile.gif

Beje, ačiū už pastabą wink.gif

--------------------
The variety in Legacy is a variety of strategy. These Legacy decks play differently, not because of the cards you are using, but because of the thought process and lines of play that make each of them effective. - Taldier (MTGS)
+Quote Post
Domantas
rašyti 2014-02-17 18:06
Parašyta: #4

Papildyta. Pridėta glausta mačupų analizė bei nuorodos į Jund temas kitose svetainėse ir kaladžių sarašus. Žaidžiantys mačupų sekcijoje esančias ar kitas Legacy kalades maloniai kviečiami aprašyti mačupą iš savo perpektyvos ar šiaip ką pridėti smile.gif

Šią žinutę keitė Domantas, 2014-02-17 18:06

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2014-02-17 19:55
Parašyta: #5

The Banbringer

Hm, aš sakyčiau, kad Storm Jundui yra 40-60 matchupas at best, 45-55 post-Sb geriausiu atveju (net įsaidinant MBT). Taip, Jundas disruptiono turi, bet Jundo clockas yra gana lėtas, kai yra to disruptiono, ir nepakankamas, kai disruptiono nepatraukiama.
Elfų matchupas prieš SB imho apie 50-50 on the draw ir 60-40 on the play.
Thresh matchupas irgi ne toks geras, nors kad geras - pripažįstu. smile.gif Vėlgi, labai radikaliai skiriasi on the draw ir on the play.
Lands more like 40-60 game1. smile.gif reikalingas DRS/Bob/Liliana ASAP be atsakymo iš oponento pusės. Jei to nėra - laimėti gali tik jei oponentas daro klaidas arba traukia šlamštą smile.gif Post-Sb matchupas pasitaiso iki 50-50.

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
Anot Alekso (2016), „The only thing I'm obssesed with more than deck pimping is my dog.“
Level 2 Judge. Want to become a Judge? Have any MtG/tournament-related questions? Don't hesitate to message me!
+Quote Post
ClockworkAlice
rašyti 2014-02-17 20:02
Parašyta: #6

Kaip faina, kad papildei temą, ačiū už daug įdomios ir naudingos info smile.gif

Hm, aš irgi sakyčiau, kad elfai prieš SB nėra lengvas matchupas, kad laimėtum, reikia labai anksti turėti daug removalo/diskardo ir dar traukti ne šlamštą, kitaip nė nepastebėsi, kaip gausi iš Cratherhoof Behemotho į galvą smile.gif

Prieš Lands dar neteko žaisti su Jund, bet man asmeniškai ir su Pox, kuris pats yra praktiškai vien diskardas ir land destructas viename, atrodė labai sunku, tai su Jund turėtų būt dar sunkiau. Na, aišku, bendra kortų kokybė Jundo kur kas aukštesnė už Pox, o dar card advantage, dėl to galbūt pasidaro kiek lengviau.

O Jund–Pox matchupą dar reik patestuot daugiau, man asmeniškai labai įdomus pasirodė smile.gif

--------------------
God damn me, jei mano komentarai bus trumpesni nei 300 žodžių.
+Quote Post
Domantas
rašyti 2014-02-17 21:38
Parašyta: #7

Nedaug dar žaidžiau prieš Stormą (per Cockatrice ir gyvai) bet laimėjau daugiau kartų nei pralošiau, tai, nors iš karto mačupas atrodė sunkus, dabar sakyčiau, kad jis tiktai nelengvas smile.gif Bandžiau MBT, nepatiko - kažkuri Stormo variacija išdiskardint ar Silence€$ sužaist gali ir panaudojimas neplatus. Duress€$ galima sužaisti jau pirmu turnu ir taip pat tinka prieš Pox ir Burn.

Dėl, Elfų, tai praktiškai visas dekas jiems kenkia... Susitvarkius su Heritage Druid€$ ir Wirewood Symbiote€$ jiem jau būna sunkiau, šokinėjantis Punishing Fire€$ iš viso katastrofa, po saido dar daugiau baisenybių ateina... Kol kas siaubingiausiai pas elfus atrodė NO -> Progenitus€$. Čia dar būtų visai smagu išgirsti Elfų žaidėjų nuomonę.

Dėl Tresho sutinku, procentus sumažinau, tikrai būna, kad užskrewina juodai.

Prieš Landus kažkurie threatai bent kurį laiką išbus ant stalo smile.gif Baisiausia Landų korta - Punishing Fire€$ - ima praktiškai viską. Man asmeniškai šiam mačupe patiko Sylvan Library€$ (kažkada antrą saide laikiau, kad prieš Landus ištraukt tongue.gif ) ir Life from the Loam€$.

Landai nelabai bijo diskardo anei Land destructo, tai Poxas nelabai ten turi ką veikti, bent jau pirmam geime.

--------------------
+Quote Post
Herbas
rašyti 2014-02-17 22:53
Parašyta: #8

Elfų primeriuose pastoviai rašoma, kad Jundas yra favourable matchupas, kas man yra sunkiai suvokiama. Na gal 4 gaea's cradle€$ padeda užakceleruoti žaidimą taip, kad nespėja jundo punfire'ai ir lilianos užknisti. Aš asmeniškai jundo matchupuose taškų nesitikiu ir laikau, kad šitame matchupe jundo žaidėjas turi pats pralošti, negu kad elfų žaidėjas pasiekti pergalę.
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2014-02-18 11:44
Parašyta: #9

The Banbringer

QUOTE(Domantas @ 2014-02-17 21:38) *

Nedaug dar žaidžiau prieš Stormą (per Cockatrice ir gyvai) bet laimėjau daugiau kartų nei pralošiau, tai, nors iš karto mačupas atrodė sunkus, dabar sakyčiau, kad jis tiktai nelengvas smile.gif Bandžiau MBT, nepatiko - kažkuri Stormo variacija išdiskardint ar Silence€$ sužaist gali ir panaudojimas neplatus. Duress€$ galima sužaisti jau pirmu turnu ir taip pat tinka prieš Pox ir Burn.

na, vadinasi, dauguma žaidimų ne prieš kokybiškus stormo pilotus buvo smile.gif Visgi didelė dalis pilotuojančių stormą nėra įdėję tiek laiko ir pastangų, kiek reikalinga norint gerai šiuos deckus pilotuoti. Targeted discardas kartais gali laimųti žaidimus, bet gana dažnai gali nieko ir nepadaryti; Lilianos +1 yra veiksminga tik tada, jei jau pradiscardinta ir taip, nes viena nereikalinga korta rankoje dažniausiai atsiras. Vienintelis tikrai pavojingas discardas - Hymn, bet čia irgi loterija - gali nepataikyti. Ties kitais discardais stormas turi pakankamai laiko atsistatyti arba tie discardai gali net nieko nepadaryti (brainstormas egzistuoja, artefaktinę maną galima išsidėlioti ant stalo pirmu ėjimu ar vos patraukus).

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
Anot Alekso (2016), „The only thing I'm obssesed with more than deck pimping is my dog.“
Level 2 Judge. Want to become a Judge? Have any MtG/tournament-related questions? Don't hesitate to message me!
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2016-02-01 20:04
Parašyta: #10

The Banbringer

Pun Jund, Domantas, Legacy event 2016-01-24, 4 vieta

4x Verdant Catacombs€$
3x Bloodstained Mire€$
2x Wooded Foothills€$
3x Badlands€$
2x Bayou€$
3x Wasteland€$
1x Forest€$
1x Swamp€$
4x Deathrite Shaman€$
4x Dark Confidant€$
4x Tarmogoyf€$
3x Bloodbraid Elf€$
4x Thoughtseize€$
2x Lightning Bolt€$
2x Sylvan Library€$
3x Hymn to Tourach€$
3x Abrupt Decay€$
3x Punishing Fire€$
1x Maelstrom Pulse€$
4x Liliana of the Veil€$
SIDEBOARD
3x Duress€$
2x Nihil Spellbomb€$
2x Grafdigger's Cage€$
1x Golgari Charm€$
1x Ancient Grudge€$
1x Rakdos Charm€$
2x Chains of Mephistopheles€$
1x Engineered Plague€$
1x Toxis Deluge€$
1x Scavenging Ooze€$

Šią žinutę keitė Domantas, 2017-03-23 15:12

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2016-02-02 23:47
Parašyta: #11

The Banbringer

Kaip tiek one-ofų saide veikia? Aš paprastai nemėgstu netutorinamų one-ofų žaisti deckuise be solidaus draw kiekio, ar čia užtenka? smile.gif

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Herbas
rašyti 2016-02-03 08:20
Parašyta: #12

Man atrodo, čia tas variantas, kai vietoj to, kad žaisti 4 tormod cryptus, tu žaidi 2 spellbombus, charmą ir oozą, pliusą gaudamas tame, kad bent dvi šitas kortas ir kitokiuose matchupuose gali naudoti. Arba kam žaist 3x generic sweeper, jei gali turėti 1 deluge, 1 plague ir 1 charm.
+Quote Post
Domantas
rašyti 2016-02-21 20:05
Parašyta: #13

Kaip sakė Herbas, tik dar norėčiau pridėti, kad kai kurių kortų ištraukti daugiau vieno vieneto aš nenoriu, pvz., Scavenging Ooze, Engineered Plague, Toxic Deluge, etc.

Šią žinutę keitė Domantas, 2016-02-21 20:05

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2016-02-21 21:16
Parašyta: #14

The Banbringer

Pun Jund, Domantas, Legacy event 2016-02-21, 1 vieta

4x Verdant Catacombs€$
3x Bloodstained Mire€$
2x Wooded Foothills€$
3x Badlands€$
2x Bayou€$
3x Wasteland€$
1x Forest€$
1x Swamp€$
4x Deathrite Shaman€$
4x Dark Confidant€$
4x Tarmogoyf€$
3x Bloodbraid Elf€$
4x Thoughtseize€$
2x Lightning Bolt€$
2x Sylvan Library€$
3x Hymn to Tourach€$
3x Abrupt Decay€$
3x Punishing Fire€$
1x Maelstrom Pulse€$
4x Liliana of the Veil€$
SIDEBOARD
3x Duress€$
2x Nihil Spellbomb€$
2x Grafdigger's Cage€$
1x Golgari Charm€$
1x Ancient Grudge€$
1x Rakdos Charm€$
1x Engineered Plague€$
1x Toxic Deluge€$
1x Scavenging Ooze€$

T. y. nuo aukščiau papostinto listo pakeitimų nėra smile.gif

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2016-02-23 12:25
Parašyta: #15

Vienintelis MB pokytis be Overgrown Tomb -> Bayou kadaise yra -1 Life from the Loam€$ +2nd Sylvan Library€$. Iš pradžių galvojau, kad antra biblioteka tik pamaišys, nes jos vienos ant stalo užtenka, o ir Loamas rimtai atrodė. Galima su loamu greičiau Punishing Fire€$ + Grove of the Burnwillows€$ kombinaciją surinkti, kas yra vienas stipriausių deko dalykų, taip pat Wasteland locką bei apsaugoti mana bazę nuo oponentų Wastelandų. Tačiau korta labai situacinė ir daugumoje atvejų nelabai ką daro. Tuo tarpu biblioteka yra labai našus būdas kastis kaladėje, ypač kai nepatinkantį topą galima sušuflinti fečais. Be to trijų kortų pažiūrėjimas ir vienos ar dviejų pasiėmimas yra geresnis dalykas nei dredge 3 (bent jau šioje kaladėje). Netyčia ištraukus dvi vieną galima išmesti su Liliana taip pastorinant Goyfą, or ir sunaikintos bibliotekos dažnai būna. Tad antra bibilioteka visiškai nemaišo ir padidina šansus ją ištraukti. Cockatrice bandžiau daugiau Lightning Bolt'ų bei Garruk Relentless€$, bet, bent jau man, visgi užtenka dviejų Boltų, o keturios Lilianos yra žymiai stipriau nei trys Lilianos ir Garukas. Taigi kas jokių našių keitimų nematau, kas nors keisis nebent jei bus išleisa naujų kortų, kurios labai tiks šiai kaladei.

SB kito palyginus dažnai, bet dabartinis variantas daugmaž stabilus. Savaitgaliniuose turnyruose vietoje Kolaghan's Command€$ įsimetu Scavenging Ooze€$. Komanda tikrai smagus dalykėlis, geras prieš visus equipment dekus, Affinity, tačiau Scooze gelbėja prieš visokius delverius, GY based dekus, Burn. Taigi tinka prieš platesnį ir aktualesnį kaladžių spektrą (didesniuose turnyruose). Rakdos Charm€$ yra daugiausiai abejonių kelianti korta, pagrinde ją naudoju prieš Affinity ir GY-based kalades, bet tai vis tiek reiškia, kad viena korta tinka prieš kiek platesnį spektrą nei tiesiog GY hate. Daugiau viskas daugmaž pasiteisino. Kita vertus, Affinity paskutinįjį žaidimą ar du buvo šiek tiek problematiška dėl Hangarback Walker€$ + Arcbound Ravager€$, tai šiokiadienių turnyrams SB gali kisti.

Šiuo metu didžiausia problema metageime buvo Rakovo Stompy (kol kas laimėjau vieną ir pralaimėjau dvi partijas), kuris pasirodė esąs sunkiau sutvarkomas nei Emrakul Stompy mano kaladei. ES yra imlesnis diskardui, o RS turi didelę problemą, t.y. padarus, kurie gamina padarus - Goblin Rabblemaster€$ ir Pia and Kiran Nalaar€$. Sumažinti locko žalą ir tuo pačiu sutvarkyti kelis padarus yra sunkiau nei tvarkytis su lock'u ir rankoje renkamu Emrakulio/Worm'o deriniu.

QUOTE(Herbas @ 2016-02-21 20:43) *

Kol kas vieno antradienio legacy pakeitimas į sekmadieninį labai pasiteisina smile.gif

Congrats, Domantai! Kaip įsivaizduoju, Landsai tikrai nėra patogus matchupas jundui.

QUOTE(sielagaudys @ 2016-02-21 20:50) *

Galbūt 55-45 landų naudai smile.gif Man rodos, Domantas laimėjo paskutinius minimum du mūsų mačus.

Mačupo neanalizavau, bet pojūtis toks, kad jei Valdui nepavyksta užlokinti mano mana bazės pirmais ėjimais ir/ar surinkti Thespian's Stage€$+Dark Depths€$, mačupas pasidaro palyginus nesunkus.

Tiek komentarų. Jei kas turite klausimų ar idėjų, sakykit.

--------------------
+Quote Post
Domantas
rašyti 2016-03-21 14:27
Parašyta: #16

2016-03-19, X place, 6pts. (12 players)

R1. Liudmila, RUg Delver Burn Something 1-2
R2. Andrius, Slivers 0-2
R3. Vytenis, RUG Delver 0-2
R4. Karolis, Burn 2-1
R5. Aistė, Shardless BUG 2-0

Neteisingai saidinaus pirmam rate. Saidinaus kaip prieš Delverį, o reikėjo koncentruotis ties Burn.

Neištraukus Punishing Fire€$ bei du ėjimus traukiant po dvi žemes (Dark Confidant€$ bei paprastas draw) Sliveriai pasidaro labai pikti.

RUG Delveris Vytenio rankose labai baisus dekas.

Apskritai, neteisingai saidinaus prieš mažiau pažįstamas kalades ir kartais prastai traukiau.

Šią žinutę keitė Domantas, 2016-03-21 14:58

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2016-05-23 13:01
Parašyta: #17

The Banbringer

Punishing Jund, Domantas, Legacy event 2016-04-23, 3-a vieta

4x Verdant Catacombs€$
3x Bloodstained Mire€$
2x Wooded Foothills€$
3x Badlands€$
2x Bayou€$
3x Wasteland€$
1x Forest€$
1x Swamp€$
4x Deathrite Shaman€$
4x Dark Confidant€$
4x Tarmogoyf€$
3x Bloodbraid Elf€$
4x Thoughtseize€$
2x Lightning Bolt€$
2x Sylvan Library€$
3x Hymn to Tourach€$
3x Abrupt Decay€$
3x Punishing Fire€$
1x Maelstrom Pulse€$
4x Liliana of the Veil€$
SIDEBOARD
2x Duress€$
2x Nihil Spellbomb€$
2x Grafdigger's Cage€$
1x Golgari Charm€$
1x Ancient Grudge€$
1x Rakdos Charm€$
1x Engineered Plague€$
1x Toxic Deluge€$
1x Scavenging Ooze€$
1x Null Rod€$

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2016-08-16 00:04
Parašyta: #18

The Banbringer

Pun Jund, Domantas, Legacy event 2016-06-26, 2-a vieta

4x Verdant Catacombs€$
3x Bloodstained Mire€$
2x Wooded Foothills€$
3x Badlands€$
2x Bayou€$
3x Wasteland€$
1x Forest€$
1x Swamp€$
4x Deathrite Shaman€$
4x Dark Confidant€$
4x Tarmogoyf€$
3x Bloodbraid Elf€$
4x Thoughtseize€$
2x Lightning Bolt€$
2x Sylvan Library€$
3x Hymn to Tourach€$
3x Abrupt Decay€$
3x Punishing Fire€$
1x Maelstrom Pulse€$
4x Liliana of the Veil€$
SIDEBOARD
2x Duress€$
2x Nihil Spellbomb€$
2x Grafdigger's Cage€$
1x Golgari Charm€$
1x Ancient Grudge€$
1x Rakdos Charm€$
1x Engineered Plague€$
1x Toxic Deluge€$
1x Scavenging Ooze€$
1x Null Rod€$

Šią žinutę keitė Domantas, 2017-03-23 15:11

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2016-10-14 14:44
Parašyta: #19

Kodėl apsistojau ties Punishing Jund, o ne Shardless BUG

Laikas nuo laiko žmonės klausė, kas paskatino paanalizuoti detaliau.

I. P.Jund ir ShBUG Panašumai:

Pagrindas B.gifG.gif - Deathrite Shaman€$, Tarmogoyf€$, Thoughtseize€$, Hymn to Tourach€$, Abrupt Decay€$, Liliana of the Veil€$; nevisad žaidžiami Sylvan Library€$ ir Maelstrom Pulse€$ - kortos, esančios abiejose kaladėse.

Strategija - oponento planų griovimas disruption'u bei savo padėties gerinimas CA generatoriais.

Mačupai - abi kaladės geriausiai veikia prieš fair, ypač mėlynus, dekus, turi šiokių tokių problemų su non-creature-based combo.

II. Kaladžių skirtumai

R.gif / U.gif - Jund'e Lightning Bolt€$, Punishing Fire€$, Bloodbraid Elf€$, SB. Shardless'e - Ancestral Vision€$, Brainstorm€$, Baleful Strix€$, Shardless Agent€$, Jace, the Mind Sculptor€$, Force of Will€$.

Mana bazė - neskaitant skirtingų dualų - Grove of the Burnwillows€$ ir Creeping Tar Pit€$. BUG mana bazė stabilesnė, nes GotB spalvos yra mažiau aktualios Jund'e, nei G.gifB.gif bei B.gifR.gif , tad kartais gali kilti spalvų problemų, nes svarbiausia turėti B.gifB.gifR.gif(R.gif)G.gif . Jund šiek tiek labiau kenčia nuo oponento Wasteland€$, bet PunGrove paketas - viena priežasčių apskritai žaisti Jund, o G.gifR.gif minusas minimalizuojamas fečinant Badlands€$ vietoje Bayou€$, nes 1-2 G.gif manos šaltinių ant stalo yra pakankamai, daugiau nelabai ir norisi.

Card Advantage gavimo skirtumai - Jund labiau orientuojasi į "gryną" CA, o ShBUG - kortas rankoje.

III. Brainstorm ir Vizijų Iliuzija, Cascade Skirtumai

Brainstorm - korta, galinti pagerinti traukiamų ir rankoje turimų kortų kokybę, žaidžiama daugelyje mėlynų kaladžių. Tačiau, jos buvimas deke nedaro Shardless'o geresniu deku, nei Jund. BS esmė šioje strategijoje - rasti daugiau disruption ir discard - kortų, kurių daugiau yra Jund'e, nes ShBUG'e jų vietą užima Brainstorm'ai... Taigi, nors patraukti kortų ir, jei pavyksta, nereikalingas išmaišyti kaladėje nėra labai blogai, labai daug šiuose dekuose tai nekeičia. Sakyčiau, vietoje Brainstormo tiesiog ištraukti remūvalą ar diskardą yra geriau, nes mažesnės manos sąnaudos ir BS nėra labai įspūdingas cascade.

Cascade - ShBUG'e tuo užsiima Shardless Agent€$, kuri yra objektyviai prastesnė, nei Bloodbraid Elf€$. Užsitapini tris manos ir gauni 2/2 padarą plius kažkokį cascade. "Tobuliausias" cascade taikinys yra Ancestral Vision€$. Problema čia yra ta, kad, kiek žaidžiau, visų pirma, nevisad ką nors gero iš tų Vizijų patrauki, antra - užtapini maną 2/2 padarui, kas yra savotiškas time walk vienu ėjimu atgal, nes ant stalo pranašumo praktiškai neįgauni. Tuo tarpu BBE yra 3/2 padaras su haste, visi cascade kažką padaro tuo pačiu ėjimu. Taip, Brainstorm suteikia galimybę padėti kortą, kurią nori cascade'inti su S.Agent, ant deko viršaus, bet Brainstormas nėra labai geras cascade tokios galimybės neturint, tad tampa dar viena korta, kurios cascade'inti nenori (šalia late game diskardo). Abu padarai iškaskadina Deathrite Shaman€$, Abrupt Decay€$, Tarmogoyf€$, bet BBE dar atneša Liliana of the Veil€$, kas yra vienas geriausių cascade, neskaitant ankstyvo Hymn to Tourach€$. Be to hastinė 3/2 BBE -> Lightning Bolt€$/Punishing Fire€$ daro didesnį "impact", nei Shardless Agent€$ -> Brainstorm€$. Didesnė mana investicija atsiperka, nes gaunamas geresnis padaras bei galimybė pasidėti Lilianą. Vienintelis tikrais S.Agent pliusas - korta mėlyna, tad, esant reikalui, galima pakišti FoW'ui. Bet...

IV. Force of Will

Vietoje 6-7 diskardo spellų, ShBUG'e žaidžiamas 3-4 discard / 3-4 FoW splitas. FoW geras tuo, kad negali būti išcascade'intas (todėl kaladėje nėra kitų counterspell'ų), castinamas be manos, atsakymas beveik bet kam. Tačiau, ne kartą teko rankoje laikyti kokį Shardless Agent€$, užuot ją sukastinus, be to, kai kaladėje tėra 3-4 FoW'ai be kitų counterspellų, FoW'as pasidaro gana random. Apskritai, jaučiasi kitų mėlynų steiplų stoka - Brainstorm be Ponder - labai apribota cantripinimo opcija, FoW be kitų counterspellų - lyg ir answeris, lyg ir ne. Be to, tiek FoWai, tiek diskardas prieš fair dekus išsaidinami. Taigi, FoWas pats iš savęs tikrai gera korta, bet deke jaučiasi labaiu kaip good stuff korta, nei kažkas, kas įsipaišo į strategiją. Norint žaisti mėlyna geriau žaisti tradicinį mėlyną deką (mano nuomone, pagrįsta tiek Jund, tiek Shardless BUG žaidimu, bei UR Delver žaidimu, BUG Delver testavimu per Cockatrice, žaidimu prieš įvairias mėlynas kalades).

V. X versus Y

Bloodbraid Elf€$ - Shardless Agent€$
Jau aprašyta anksčiau - trumpai BBE daro didesnį poveikį stalo pozicijai ir gali atnešti Lilianą. Tuo tarpu Shardless Agent€$ daro mažesnę įtaką žaidimui, be abiejose kaladėse esančių 1-2 cmc kortų dar gali išcascadinti Ancestral Vision€$, Brainstorm€$ ar Baleful Strix€$. Vizijos suteikia šiokį tokį stabilumą ir galbūt neblogą kitą ėjimą, bet, kaip ir Shardless Agent, didelės įtakos žaidimui iškart nedaro. Brainstorm - palyginus prastas cascade'as. Baleful Strix - vienkartinis cantripas ir šioks toks, lengvai remūvinamas, beateris/blockeris. Man labiau patinka BBE įnašas į žaidimą.

Dark Confidant€$ - Baleful Strix€$
Bobas - CA kiekvieną ėjimą, viena pagrindinių Jund kortų ir padaras, kurį oponentas turi naikinti ASAP. Strix'as - vienkartinis cantripas ir šioks toks, lengvai remūvinamas, beateris/blockeris. Renkantis tarp šių dviejų variantų, Bobas atrodo geriau.

Lightning Bolt€$, Punishing Fire€$, Abrupt Decay€$ - Abrupt Decay€$ (+ 4 Brainstorm€$)
Žymiai daugiau remūvalo bei remūvalo opcijų Junde, kas sumažina Brainstormo pranašumą bei leidžia susitvarkyti su didesne threat'ų įvairove. Punishing Fire€$ yra korta, kuri gali nuburninti maždaug 75% legacy padarų ir ją galima pakartotinai sužaisti, kol turi du manos ir Grove of the Burnwillows€$. Taip pat, galima grąžinėti į ranką ir išmesti su Liliana of the Veil€$, išsaugant kitas kortas bei stabiliai daryti po vieną žalos oponentui į galvą. Jund remūvalo atžvilgiu pranašesnis.

Thoughtseize€$, Hymn to Tourach€$ - Thoughtseize€$, Hymn to Tourach€$, Force of Will€$
Diskardas šen, diskardas ten - pagrindinis skirtumas yra FoW'as, kuris visgi pagerina combo mačupą pre-side, bet kaladėje nėra daug mėlynų mėlynų kortų ir daugumą jų norisi sužaisti, užuot rankoj laikius ar FoW'ui "pičinus". Po SB FoW'o deke nesinori labiau, nei diskardo, prieš daugumą fair dekų (diskardo irgi nesinori), tad pagrindinis pliusas yra jau minėtas combo mačupo gerinimas. Bet, vėlgi, kai deke tik 3-4 counterspellai, FoW'ą gan nesunku išdiskardinti tiek su Duress€$, tiek su Cabal Therapy€$, tad nieko labai įspūdingo jis neįneša į šią B.gifG.gifX.gif strategiją.

VI. Apibendrinimas

Shardless BUG - lėtesnė, kažkiek stabilesnė kaladė (geresnė mana bazė, traukiant daug kortų yra tikimybė, kad visgi kažką gero ištrauksi), bet mažiau koncentruota, nei Punishing Jund, mažesnis remūvalo, Lilianų kiekis argumentuojamas Brainstorm€$ buvimu deke. Tačiau mėlynas splash'as ženkliai kaladės nepagerina, kaladę paverčia labiau "durdly". Norit mėlyno deko - žiūrėkit Delver variantus, Miracles, etc.

Punishing Jund - agresyvesnė, labiau koncentruota, nors mana bazė palyginus prastesnė, šiaip ji nėra bloga, o ir manai Jund yra mažiau greedy. Brainstorm nebuvimą menkina didesni kortų, kurių su Brainstorm ieškotum, kiekiai, Dark Confidant€$, Punishing Fire€$, keturios Liliana of the Veil€$.

Taigi, mano nuomone, Jund yra geresnė šio archetipo atstovė, mokant žaisti. Shardless BUG atrodo kaip geresnis pasirinkimas mažiau patyrusiems žaidėjams, nes dalį klaidų galima ištaisyti Brainstorm€$ bei Force of Will€$ pagalba. Ir apskritai Jund man labiau patinka.

Šią žinutę keitė Domantas, 2016-10-15 14:15

--------------------
+Quote Post
sielagaudys
rašyti 2016-10-15 00:13
Parašyta: #20

The Banbringer

Ačiū už išsamų aprašymą - tikrai įdomu skaityti smile.gif
Klausimas dėl V. dalies „Bob vs Strix“. Ar kažkiek vertinimui įtakos turi tai, kad Strixas garantuoja cantripą, o Bobas turi išgyventi min. ėjimą? Plius Strixas yra amazing blockeris creature-based metoje.

--------------------
Mano mainai
Mano pirkinukai
+Quote Post
Domantas
rašyti 2016-10-15 22:05
Parašyta: #21

Bob'ą oponentas turėtų nušauti kiek įmanoma greičiau, o pelėdžiuką - kai trukdo padarams mušti pastarojo oponentą.

Kai prieš Nimfą žaidžiau vienam iš neseniai vykusių TNM'ų skraidė Strix'as kokius penkis ėjimus, kol pagaliau jį suburninau, kad Goyfui nemaišytų, nors remūvalo turėjau dar prieš Strix'ui atskridus (turėjau Abrupt Decay, kurį pasilikau rimtesniems padarams, mano pirmas Goyfas buvo decay'intas, žalą dariau, berods, DRS, tad tegu sau skraido, negi gaila). Confidant'ą būčiau naikinęs iškart.

Garantuotas cantripas sėkmingai rezolvinus - gerai, blokeris - šioks toks pliusas, nors pagrindinė užtuotis padarams šiuose dekuose - mušti oponentą (bei didinti CA), ką dažniausiai ir darydavau. Flying yra gerai, bet, konfidantas muša stipriau. Be to, kai deke keturi Bob'ai, dažniausiai bent vienas ilgesniam laikui išlieka (yra ir kitų taikinių remūvalui, e.g. DRS, Goyf, Liliana, etc.), tai pasirinkimas atrodo maždaug taip - vienkartinis bet garantuotas cantripas ir padaras, kuris, sėkmingai darys po vieną žalos per ėjimą arba bus sunaikintas/blokuos kokį padarą ar pristabdys puolimą (kaip oponentas nuspręs pagal tai, kaip jam/jai geriau) arba 2/1 padaras, kuris atneš po kortą kiekvieną ėjimą pradedant kitu, kol gyvens. Blokuoti jis taip pat moka, tad, esant reikalui, galima pakišti po ratais ar treidinti su X/1, ar X/2, ir muša stipriau, kas yra aktualu jau sukontroliavus kovos lauką.

Shardless'e Strix'ą vietoje konfidanto žaidžia veikiausiai todėl, kad CA ir taip palyginus uždelstas, tai pelėdžiukas leidžia kažkiek pratempti laiką ir duoda kortą iš karto, plius FoW'ui pakišti galima.

Creature-based metoje veikiausiai labiau norėčiau konfidanto, nes pastarasis čia turės didesnį šansą išgyventi ir didins remūvalo ištraukimo galimybę (be to vėlgi gali treidintis su X/1 ir X/2 padarais). Pavyzdžiui, prieš Death and Taxes labiau norėčiau aktyvaus Bob'o, nei Goyfo (padeda perlipti land lock, nes didina šansą ištraukti žemių ir/ar remūvalo), tad Goyfą sužaisčiau pirmiau, siekdamas sumažinti STP kiekį. Kitas taikinys yra DRS, kuris gali pasigauti STP jau pirmą ėjimą, taip mažindamas bendrą remūvalo kiekį oponento deke. Taigi didėja Bob'o išgyvenimo tikimybė, tuo pačiu didėja ir jo įtaka žaidimo eigai. Pelėdžiukas tuo tarpu atneštų vieną kortą ir gal pablokuotų kokį hate bear'są. Kituose mačupuose, sakyčiau, Confidanto taip pat norėčiau labiau, bet čia reikėtų detaliau paanalizuoti kiekvieną mačupą smile.gif

--------------------
+Quote Post
Gomreo
rašyti 2016-10-16 19:25
Parašyta: #22

Grupė: Teisļæ½jai

Cool skaitinukas, thanks smile.gif pora dalykų prie kurių norisi prisikabinti tho:

1) Manau labai nuvertini Strix ir labai pervertini Bobą. Atrodo nemažai nepagrįsto personal biased. Kad ir pvz prie Stixos vis pamini kaip lengvai ji miršta, bet Bob'as ne? Nes jis lygiai toks pat vulnerable X/1 yra, lygiai taip pat lengvai nudus. Tik kai kadanors blokuos tai likely tiesiog chumpins o ne 2-for-1 generuos kaip Strixa.

1,5) "Creature-based metoje veikiausiai labiau norėčiau konfidanto, nes pastarasis čia turės didesnį šansą išgyventi ir didins remūvalo ištraukimo galimybę" , ok čia man labai keistai nuskambėjo, nes mano logika priešinga. Kai sakai "creature based meta" aš įsivaizduoju visokius deathblade-goodstuff, nic-fit, DnT, Maverick ir pan deckus. So visi tie deckai prilupa 2/1 vanilla combate, kai tuo tarpu Strixa treidinasi su 7/7 KoTR'ais. Dar priedo, tokia meta pradės reaguot į save ir kanibalizuot vienas kitą- meaning žais daugiau creature removalo ir gali būt brangesnio/su daugiau downside tam kad tikėtis paimt ir didesnius padarus. Toks removalas į Strixą eina labai retai, kai tuo tarpu Confidantas vistiek juos gaudo. My point trumpai: creature-heavy meta reaguos į save ir žais daugiau removalo, todėl mulldrifteriai tampa daug geresni už baneslayerius.

2) O tai kad Shardless'as turi access prie JtMS ir most likely second best manland printed (Tar Pit) neverta apžvelgt kaip stiprius pliusus į jo pusę? Ar jie tik man nieko neišmanančiam atrodo kaip dideli pliusai? Nu čia nuoširdžiai klausiu, Pun Jund'o beveik nežaidęs, tik matęs pagrinde :/

Šią žinutę keitė Gomreo, 2016-10-16 19:28

--------------------
"All hail Aleksas the Wise!" - My number one fan
+Quote Post
Popiežius
rašyti 2016-10-19 17:56
Parašyta: #23

Pasaulio klebonas...

Ne visiškai sutikčiau, kad mėlyna kontrolė tinkama mažiau patyrusiems žaidėjams. Brainstorm ir FoW kaip tik yra kortos, su kuriomis galima pridaryti klaidų (na, gal tiksliau - sužaisti labai neoptimaliai). O šiaip įdomus skaitalas.

--------------------
paveikslėlis
+Quote Post
Domantas
rašyti 2016-10-23 11:58
Parašyta: #24

QUOTE(Gomreo @ 2016-10-16 20:25) *

Cool skaitinukas, thanks smile.gif pora dalykų prie kurių norisi prisikabinti tho:

Visuomet prašom biggrin.gif

1) Manau labai nuvertini Strix ir labai pervertini Bobą. Atrodo nemažai nepagrįsto personal biased. Kad ir pvz prie Stixos vis pamini kaip lengvai ji miršta, bet Bob'as ne? Nes jis lygiai toks pat vulnerable X/1 yra, lygiai taip pat lengvai nudus. Tik kai kadanors blokuos tai likely tiesiog chumpins o ne 2-for-1 generuos kaip Strixa.

Visas straipsnelis yra personal bias kodėl užmečiau Shardless BUG'ą. Nuomonė išsakyta, toliau skaitytojas gali lyginti ją su sava ir t.t.

Abu lengvai numiršta, bet 2 powerio nėra taip blogai, kad tik čhumpint galėtum. Bobas daugiau žalos stuma (gan aktualu, nes teko ne kartą mušti ne Goyfais), kortą kiekvieną ėjimą duoda (kol ant stalo lieka). Pelėdžiuks vieną kortą duoda, blokerio rolę atlieka (bent jau geriau, nei atakerio) ir FoW'ui pičinasi. Strategijos ir skonio reikalas šiuo atveju, renkantis tarp dviejų GBX midrange dekų.

1,5) "Creature-based metoje veikiausiai labiau norėčiau konfidanto, nes pastarasis čia turės didesnį šansą išgyventi ir didins remūvalo ištraukimo galimybę" , ok čia man labai keistai nuskambėjo, nes mano logika priešinga. Kai sakai "creature based meta" aš įsivaizduoju visokius deathblade-goodstuff, nic-fit, DnT, Maverick ir pan deckus. So visi tie deckai prilupa 2/1 vanilla combate, kai tuo tarpu Strixa treidinasi su 7/7 KoTR'ais. Dar priedo, tokia meta pradės reaguot į save ir kanibalizuot vienas kitą- meaning žais daugiau creature removalo ir gali būt brangesnio/su daugiau downside tam kad tikėtis paimt ir didesnius padarus. Toks removalas į Strixą eina labai retai, kai tuo tarpu Confidantas vistiek juos gaudo. My point trumpai: creature-heavy meta reaguos į save ir žais daugiau removalo, todėl mulldrifteriai tampa daug geresni už baneslayerius.

Trumpai, kovoje Bobą prilupti gali, nors yra ir treidinimo galimybių, bet papildoma korta per ėjimą didina remūvalo ištraukimo tikimybę. Gali kišti Strix'ą po KoTR ratais, bet taip pat gali Abruptint KoTR ir pasilikt Konfidantą.

Strix'as gaudo remūvalą, kai nori padarą savo išsaugot nepriklausomai nuo remūvalo rūšies.

Šiaip, reikėtų metą konkretizuoti stipriai, kad diskutuot biggrin.gif

2) O tai kad Shardless'as turi access prie JtMS ir most likely second best manland printed (Tar Pit) neverta apžvelgt kaip stiprius pliusus į jo pusę? Ar jie tik man nieko neišmanančiam atrodo kaip dideli pliusai? Nu čia nuoširdžiai klausiu, Pun Jund'o beveik nežaidęs, tik matęs pagrinde :/

Turbūt artimiausios kortos palyginimui būtų Pit - Grove (su PunFire) ir JtMS - Sylvan Library. Šiaip CTP patiko (muša planeswalkerius arba trys dmg į galvą per turną), Džeisas irgi, tik klausimas ar kortos (ne)buvimas skaitosi kaip stiprus pliusas. Viršuje minėtiems argumentams įtakos tai nėdarė.

QUOTE(Popiežius @ 2016-10-19 18:56) *

Ne visiškai sutikčiau, kad mėlyna kontrolė tinkama mažiau patyrusiems žaidėjams. Brainstorm ir FoW kaip tik yra kortos, su kuriomis galima pridaryti klaidų (na, gal tiksliau - sužaisti labai neoptimaliai). O šiaip įdomus skaitalas.

Gal netaip parašiau, mintis buvo, kad Shardless BUG žaisti yra lengviau, nei Jund, dėl stabilesnės mana bazės ir mėlynos spalvos įnašo.

--------------------
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Nariai skaitantys šią temą: 1. (svečių: 1, užsislaptinusių narių: 0)
0 nariai:

- Lo-Fi Versija Dabar yra: 2020-09-28 14:42

Į viršų